2020 Kapadokya Balon Turları ve Fiyatları Ne Kadar?

2020 Kapadokya Balon Turları ve Fiyatları Ne Kadar?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere 2020 Kapadokya Balon Turları ve Fiyatları Ne Kadar? Balon Turları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya’ya gidip de buradaKapadokya Balon Turları balon turu yapmadan gelmek büyük eksiklik olur. Bu eşsiz doğal güzelliği gökyüzünden bir bütün olarak görmek paha biçilemez. Her yıl yurt içinden ve dışından gelen turistler tarafından büyük ilgi gören balon turları Kapadokya’ya ayrı bir hava katmaktadır.

Balon Turu Hangi Vakitte Yapılır

(Pandemi nedeni ile alınan önlemler neticesinde 2020 Ekim ayına kadar ertelendi….)

Kapadokya da balon turları yılın 12 ayı, hava koşullarının uygun olduğu her zaman yapılmaktadır. Balon turunda güvenli bir uçuş için rüzgâr hızının en fazla 11 km olması gerekmektedir. Yağmurlu ve fırtınalı havalarda balon turu yapılmamaktadır. Eğer turunuz olumsuz hava koşullarından dolayı iptal edilirse tur ertesi güne aktarma yapılıyor. Bunun dışında isterseniz paranız iade ediliyor. Balonların havalanması için gerekli hava şartları, yılda yaklaşık 300 gün uygun oluyor.

Kapadokya balon turunun iki ayrı türü bulunmaktadır. Bu iki turu birbirinden ayıran özellik uygulama zamanıdır.

Birinci türü ilk uçuş(erken) ismi verilen 1. Uçuştur. Bu uçuş günün erken saatlerinde başladığı için gün doğumunun bütün güzelliklerini görebilirsiniz.

OKUMALISIN  Kalehan Ecdat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

İkinci türe ise geç uçuş denilmektedir. Bu uçuş güneş doğduktan sonra başlamaktadır. Güneşin doğuşunun güzelliğini izlemek için erken uçuş daha fazla ilgi görmektedir.

Kış mevsiminde yapılan uçuşlar genellikle sabah 5.00 – 5.30 civarında yapılmaktadır. Yaz mevsiminde yapılanlar ise 6.30 dolaylarında başlamaktadır. Kapadokya Gezilecek Yerler Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ….

Uçuş saatinden bir saat önce transferiniz için hazır olmanız gerekiyor, hava şartlarına göre değişkenlik gösterse de, balonlar 10-20km’lik bir mesafe içerisinde hareket ederler ve yaklaşık 600 metre gibi bir yüksekliğe çıkarlar.

Balon Kapasiteleri;

Kapadokya balon turlarında balonların kapasiteleri birbirinden farklı olabiliyor. Bir balon ortalama 10- 20 kişilik kapasiteyle havalanıyor. Balon turları başlangıçları Göreme’den ve Uçhisar’dan oluyor ve bu geziler 1-2 saat boyunca tüm Kapadokya’yı ayaklarınızın altına seriyor

Balon Turu Fiyatları – Yaş Aralığı ve Kapasite

Kapadokya’da önceki dönemlerde herhangi bir fiyat standardı yoktu. Artık birçok firmanın işbirliği içerisinde sundukları minimum fiyat anlaşması var. Bu anlaşma çerçevesinde sunulan paketlerdeki uçuş süresi ortalama 1 saattir. Bu paketteki fiyatlar yıl içerisindeki sezona göre değişkenlik gösteriyor.  Balon turu toplamda 1 saatlik uçuşu kapsamaktadır. ve toplam 3 saat kadar süren balon turu

OKUMALISIN  Bilecik Saat Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Balon Turu Fiyatları;

-Balon turuna 6 yaşından küçük çocuğunuzla balona binemiyorsunuz.

-Kişi başı olarak: 1500 – 2000 TL aralığında değişiklik göstermektedir.

-6-12 yaş arasındaki çocuklar  yetişkin sayılmaktadır, 1000 TL civarında bir fiyat istenmektedir..

Fiyatlar kişi sayısına göre değişmektedir. Grupla giderseniz, ek indirim yapılıyor. Birçok firma bulunduğundan dolayı Pazarlık Yapmanızı tavsiye ediyoruz..

Balon Turu yapan firma isimleri;

Balon turu için bu firmaları arayabilirsiniz. Bunun dışında Kapadokya bölgesindeki tüm otellerde balon turu vardır. Otele yerleşen misafirlere otel yönetimi bir gün önceden yarın ki balon turuna katılıp katılmayacağını sorup bilgi alıyor.

 • Skyway Balloons (Ürgüp)
 • Atmosfer Balloons (Avanos)
 • Royal Balloon (Göreme)
 • Kapadokya Balloons (Göreme)
 • Anatolian Balloons (Göreme)
 • Voyager Balloons (Göreme)
 • Göreme Balloons (Ürgüp)
 • Ürgüp Balloons (Ürgüp)
 • Kapadokya Balon Turca (Avanos)
 • Sultan Balloons (Uçhisar)
 • Kaya Balloons (Ürgüp)

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.