2021 yılı Dalaman Çayı Rafting Fiyatları – Muğla Gezilecek Yerler?

2021 yılı Dalaman Çayı Rafting Fiyatları – Muğla Gezilecek Yerler?

Sevgili seyyahlar bu yazımızda sizlere 2021 yılı Dalaman Çayı Rafting Fiyatları – Muğla Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                                Dalaman Çayı Nerede;                               

Muğla ilinin Dalaman ilçe sınırında bulunan bu çay, Akdeniz ve Ege bölgelerinin sınırını oluşturmaktadır. Toplam uzunluğu 229 km, havza alanı 3.500 km²’dir

                                 Dalaman Çayı Hakkında;                       

Dalaman Çayı, Batı Torosların ve Yaylacık dağından inen akarsu kolların birleşmesiyle büyüyen çay, dar ve derin bir vadi içinde akarak Ortaca ve Dalaman ilçelerinin sınırlarını çizmektedir. Dalaman Çayı, Ortaca ilçesinin 8 km. güneyinden Akdeniz’e dökülür. Çay’ın çevresi Sulak bir alan olduğu için etrafında tarım yapılmaktadır. Akdeniz ve Ege bölgelerine yakın olmasından dolayı yerli ve yabancı turistlerce yoğun ilgi görmektedir.

               Dalaman Çayı ve Rafting Hakkında                      

Rafting, 7’den 70’e herkesin ömründe bir kere tatması gereken bir duygudur. Adrenalini yüksek, Heyecanlı bir doğa sporudur. Kendinizi kanyonun ortasında akan buz gibi azgın sulara bırakıp keyifli anlar yaşamanızı sağlar. Özellikle yaz sıcaklarını düşünürsek, sizi rahatlamaktır.

OKUMALISIN  Boyabat Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Rafting için en çok tercih edilen yerlerden biri olan Dalaman Çayı çılgınca akan suları ile hem eğlence imkânı sunmakta hem de dinlenmek isteyenlerin uğrak noktası olmaktadır.

Rafting yapmak için herhangi bir eğitim veya ön tecrübeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Her Rafting botunda alanında tecrübeli en az bir nehir rehberi bulunmaktadır.

                      Dalaman Çayı Rafting Fiyatları 2021                

*Rafting işiyle ilgilinin çok sayıda firma ile karşılaşacaksınız. Aralarındaki tatlı rekabet size yansıyacaktır. Pazarlık yapmayı unutmayınız diyerek;

Her gün gerçekleştirilen Dalaman Çayı Rafting hizmetleri, Saat 09.00 itibariyle başlamaktadır. Dalaman Çayı- Rafting Fiyatları ortalama 150-200 TL arası gibi bir fiyat istenmektedir. Bu fiyat aralığı ve değişimi her aya göre farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır. Mesela Temmuz-Ağustos aylarında bölgeye gelen yoğun turist olduğundan talep artmaktadır ve buda fiyatlara yansıtılmaktadır. Temmuz-Ağustos ayları fiyat olarak en yüksek aydır. Kişi başı 175 TL’yi bulmaktadır. Bu fiyat içerisinde, Araç Transferi, Rehberlik hizmeti, Ferdi kaza sigortası ve bazı firmalar sabah kahvaltısı ve öğle yemeğini de sizlere hizmet vermektedir. Raftinge başlamadan net bilgiler alarak anlaşma sağlayınız.

17+ yaş üstü kişilerin faydalandığını belirtmek isteriz.

Firmaların Tur Programı Genel olarak şu şekildedir;

09.00 Köyceğiz  Beyobası yolu üzerindeki Bpet benzin istasyonunda araç değişimi

09.30 Akköprü ( Demirli Köyüne ) varış.

09.40  Köy Kahvaltısı, Rafting hakkında bilgilendirme, sigorta kâğıtlarının imzalanması, Malzeme dağıtımı(Can yeleği, Kask ve Kürek)

OKUMALISIN  Bali Baba Cami Nerede - Nasıl Gidilir - Eyüp Sultan - İstanbul?

10.45 Rafting alanına hareket

11.30 Rafting alanına varış, Bot dağılımı, güvenlik bilgilendirme

12.00 Rafting başlama

14.30 – 14.45 Rafting bitiş

15.30 Demirli Köyüne varış, Öğle yemeği, fotoğraf ve video görüntülerinin izlenmesi

16.30 – 17.00 Buluşma noktasına hareket

17.40 Köyceğiz  Beyobası yolu üzerindeki Bpet benzin istasyonunda

Bilgi olarak Yanınızda getirmeniz gerekenler: Havlu, İkinci bir kıyafet, güneş kremi, güneş gözlüğü, nakit para, deniz ayakkabısı yoksa sandalet oda yoksa spor ayakkabı

Dalaman Çayı-Rafting  Parkur  Zorluk  Seviyeleri; 

Üst bölümün zorluk derecesi 5’tir. Alt bölüm 3-4 zorluk derecesindedir. Daha ileride Akköprü’ye gelindiğinde su akış hızı azalır, zorluk derecesi 3’e iner. Zorluk seviyeleri suyun akış hızına ve kanyonun dar ve geniş olmasıyla alakalıdır.

*Dalaman Çayında Parkur süresi, ortalama 7-8 Km. Aktivite süresi suyun akış hızına bağlı olarak en az 2 saat en fazla 2 saat 30 dakika sürmektedir.

                             Dalaman Çayı’na Nasıl Gidilir?             

Muğla’nın Dalaman ilçe sınırlarında yer alan Dalaman Çayı adrenalin arayanların gözde yerlerindendir.

Fethiye ve Marmaris tatil köylerinden otobüsler kalkmaktadır, onlar yardımıyla buraya ulaşabilirsiniz.

Dalamana gitmenin en pratik yolu, uçak seyahatidir. Muğla Dalaman Havalimanı’ndan hareket eden taksi ve toplu taşıma araçları ulaşabilirsiniz.

  • İstanbul 870 km -13 saat sürmektedir.
  • Ankara 630 km -12 saat sürmektedir.
  • İzmir 315 4 saat -45 dakika sürmektedir.
  • Dalaman 20km- 20 dakika sürmektedir.
  • Marmaris 85 km- 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.