26 Ağustos Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri

26 Ağustos Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere 26 Ağustos Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücretleri  Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

26 Ağustos Tabiat Parkı Afyonkarahisar ilinin Sinanpaşa ilçesi sınırları dâhilinde yer almaktadır. Sinanpaşa ilçesi, Akören kasabası sınırları içerisinde bulunmaktadır. Afyon merkeze yaklaşık olarak 15 km mesafede yer almaktadır.

Bu park 65 hektarlık bir alana sahiptir. Kurulu olduğu sahanın toplam alanı 64.83 HA’dır. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 03.04.2008 ile tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.

Uzun Devreli Gelişme Planı çerçevesinde 26 Ağustos Tabiat Parkı’nda; 1 adet gözlem kulesi, 3 adet giriş ve kontrol binası, 5 adet WC, 4 adet otopark, 1 adet çocuk oyun alanı, 1 adet kır lokantası, 6 adet tenis kortu, 2 adet halı saha, 3 adet tribün, 1 adet sporcu soyunma kabini, 1 adet midilli at barınağı (altı ünitelik), 1 adet mescit, 1 adet şelale, Hizmet binaları, 1 adet büfe, piknik üniteleri ve göl etrafında yürüyüş yolları yaptırılmıştır.

Başkomutan Meydan Muharebesinin ve Büyük Taaruz Harekatının cereyan ettiği tepeler görülmektedir. Büyük Taaruzun ve Kurtuluş Savaşının anlatılacağı İstiklal Tanıtım Merkezi parkın sınırları içerisindedir.

             26 Ağustos Tabiat Parkı Fiyatları 2022            

Şahıs……………4.5 TL

İndirimli……….2.5 TL

Bisiklet…………4.5 TL

Motosiklet……9 TL

Otomobil……..18 TL

Minibüs………..41 TL

Midibüs………..68 TL

Otobüs…………135 TL

                   26 Ağustos Tabiat Parkı Nerede?                   

26 Ağustos Tabiat Parkı Afyonkarahisar ilinin Sinanpaşa ilçesi sınırları dâhilinde yer almaktadır. Sinanpaşa ilçesine bağlı Akören kasabası sınırları içerisinde bulunmaktadır. Afyon merkeze yaklaşık olarak 15 km mesafede yer almaktadır.

           26 Ağustos Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?             

Buraya hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gitmek isteyenler konum bilgisi kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca buraya şehir merkezinde kalkan servisler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.