80 Binde Devr-i Alem Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KONYA

80 Binde Devr-i Alem Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KONYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere 80 Binde Devr-i Alem Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri ve Park içerisindeki Oyuncaklar Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Park, Konya ili Meram ilçe sınırlarında yer almaktadır. Park içerisinde, 120 Minyatür Eser, Dinazor Maketleri,  Çok sayıda masal kahramanı ve Amfi Tiyatro yer almaktadır. 7’den 70’e her yaşta insanın gelip keyifli vakit geçireceği bir yerdir.

 

Konya’da aile ile gelinebilecek en uygun yerlerden biridir bu park. Hem çocuklar masal kahramanlarını ve çok eski zamanlarda yaşamış Dinozorların maketlerini görmüş oluyor hemde ülkemizde bulunan tarihi eserlerin minyatür maketlerini görüp onlar hakkında bilgi ediniyor.

80 Binde Devr-i Alem Parkı, 3 Bölümden oluşmaktadır.

Trex Park bölümü, Cihan-ı Türk Abideler Şehri bölümü ve Pamuk Şekeri masal Dünyası bölümünden oluşmaktadır. Giriş Kısmında Meram yıldızı, Selçuklu kapısı sizi karşılıyor. İlerlediğinizde Meram köprüsü, Seyir terası, Türk Büyükleri Meydanı ve Oyun Alanları bulunuyor. Diğer Bölümler ise şöyle;

Trex Park Bölümünde…

Milyonlarca yıl önce yaşamış Dinozorlara ait 50 adet bulunuyor. Orjinal ölçülere göre yapılmış bu maketler hem ses çıkartıp hemde hareket edebiliyor. En dikkat çeken Dinozor maketleri arasında, yeryüzünün en vahşi dinozoru T-rex,  kanatları açıldığında 7 metreyi bulan Kanatlı kertenkele lakaplı  Pterosaur, 12 metre uzunluğunda 90 tona ulaşan Seismosaurus ve çok sayıdaki Dinozor maketleri görenleri şaşkına çevirmektedir.

Cihan-ı Türk Abideler Şehri bölümünde…

Türk toplumlarının Adriyatik Denizinden Çine kadar uzanan coğrafya üzerinde kurduğu hakimiyet ve burada yapmış olduğu 120 abide eser sergilenmektedir. Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Cami, Sülaymaniye Cami, Selimiye Cami, Topkapı Sarayı, Kız Kulesi, Galata kulesi, Beylerbeyi Sarayı..

I. Meclis, Anıtkabir, Çanakkale Şehitler Abidesi, Mevlana  türbesi, Divriği Ulu Cami, Erzurum üç Kümbetler, Bursa Uul Cami,  Tac Mahal, Ahmet Yesevi Türbesi, Sivas Gök Medrese ve sayamadığımız bir çok eseri  burada göreceksiniz.

Pamuk Şekeri Masal Dünyası bölümünde…

Çocukların hayal dünyasını süsleyen Pamuk Prenses,  Nasreddin Hoca, Keloğlan, Hacivat-Karagöz, Rapunzel, Temel Reis, Kırmızı başlıklı kız, Ninja Kaplumbağalar, Pinokyo, Buz Devri Kahramanları ve birçok masal kahramanını bulabilirsiniz.

Devr-i Alem Parkı, içerisinde ayrıca Restoran, Cafe, Dinlenme alanları, Yeşil Alanlar, seyir terasları ve gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak bölümler yer almaktadır.

    80 Binde Devr-i Alem Parkı Giriş Ücreti 2024          

Giriş ücret Tam……: 15 TL

İndirimli……………..: 10 TL

0 6 yaş, Şehit-Gazi Yakınları ve 65 yaş üzeri ziyaretçiler için ÜCRETSİZ.

Not: Fiyatlar 2024 yılı Ocak ayı itibariyle…

Devr-i Alem Parkı Ziyaret Saatleri : 09.00 – 17:30 (Gişe Kapanış) saatleri arasındadır.

Gişe kapandıktan sonrada belirli bir süre içeride kalabiliyorsunuz. 

Adres: Durunday, Dutlu Caddesi No:139, Meram-Konya

Tel: 0332 327 00 61

            80 Binde Devr-i Alem Parkı’na Nasıl Gidilir?      

Park, Konya ili Meram ilçe sınırlarında yer almaktadır.

Toplu Taşıma  ile gelecekler, Meram ilçe merkezinden kalkan 74, 2, 3, 4-B, 153A 9-A, 9-C otobüslerine binerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Dolmuş – Meram Yeniyol
Dolmuş – Meram Yaka
Otobüs – 2 Numaralı Yaka
Otobüs – 3, 4, 74 Numaralı Yeniyol

Şahsi aracı ile gelecekler, altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.