Anasayfa / Doğal Güzellikler / Abana Hacıveli Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir?

Abana Hacıveli Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Abana Hacıveli Kanyonu Nerede-Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Abana Hacıveli Kanyonu

Hacıveli Kanyonu Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kanyon Abana Çatalzeytin karayolu üzerinde Abana merkeze 5 km mesafede Hacıveli Köyünde bulunmaktadır.

Hacıveli Kanyonunun yaklaşık uzunluğu 3 km kadardır. Abana merkezden Karadeniz’e dökülen Hacıveli Çayının geçtiği yaklaşık 3 km uzunluğunda bir kanyondur. Bu kanyonda yer alan yürüyüş yolları dağ yürüyüşü(trekking) sporu için düzenlenmiştir.

Yeşille mavinin buluştuğu noktada kurulmuş eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Abana Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği ilçelerin başında gelmektedir. Kanyon içerisinde doğal güzelliğin yanı sıra tarihi güzellikler de bulunmaktadır. Doğal kayalıklar, ağaçlar, tahta köprüler ve eski değirmen kalıntıları vardır.

Kanyon özellikle yaz ve ilkbahar aylarında çok güzel bir görüntüye sahiptir. Bu dönemlerde gitmenizi tavsiye ederim. Burada çadır kampı kurarak tatilinizi yapma şansına sahipsiniz.

Abana Hacıveli Kanyonu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Hacıveli Kanyonu Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Kanyon Abana Çatalzeytin karayolu üzerinde Abana merkeze 5 km mesafede Hacıveli Köyünde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Tematik Mutfak Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Abana ilçesi Kastamonu’ya 90 km, Sinop’a 132 km, Ankara’ya 340 km ve İstanbul’a 620 km uzaklıkta yer alıyor.

Kanyona toplu taşıma veya hususi aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler Karadeniz sahil yolu boyunca ilerleyerek ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelenler öncelikle Kastamonu’ya gitmeniz gerekiyor. Buradan servis, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir