Anasayfa / Doğal Güzellikler / Abana Hacıveli Koyu ve Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?
Abana Hacıveli Koyu ve Plajı

Abana Hacıveli Koyu ve Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Abana Hacıveli Koyu ve Plajı Nerede-Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Abana Hacıveli Koyu ve Plajı

Hacıveli Koyu ve Plajı Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Plaj Abana Çatalzeytin karayolu üzerinde Abana merkeze 5 km mesafede bulunmaktadır. Hacıveli Köyü sınırlarında yer alır.

Koy  Hacıveli Burnuna yaklaşık 1.2 km batısında bulunuyor. Hacıveli Plajı yaklaşık 1,5 km uzunluğunda bir sahile sahiptir. Karadeniz’in Bodrumu olarak bilinmektedir burası. Plajı ince kumlu bir yapıya sahiptir.  Denize girmek için Haziran-Ağustos ayları arası en uygun zamandır. Burada Kafe şezlong hizmetler mevcuttur.

Burada su sporları yapılmaktadır. Özellikle Windsurf ve Yelken Yüzme burada yapılan başlıca sporlardır.

Abana Hacıveli Koyu ve Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Hacıveli Koyu ve Plajı Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Plaj Abana Çatalzeytin karayolu üzerinde Abana merkeze 5 km mesafede bulunmaktadır. Hacıveli Köyü sınırlarında yer alır.

Abana ilçesi Kastamonu’ya 90 km, Sinop’a 132 km, Ankara’ya 340 km ve İstanbul’a 620 km uzaklıkta yer alıyor.

OKUMALISIN  Truva Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracıyla gelenler Karadeniz sahil yolu boyunca ilerleyerek ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile gelenler öncelikle Kastamonu’ya gitmeniz gerekiyor. Buradan servis, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir