Anasayfa / Doğal Güzellikler / Abana Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir?

Abana Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Abana Seyir Terası Nerede-Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Abana Seyir Terası

Abana Seyir Terası Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Abana ilçe merkezine bağlı Bağlık Mahallesinde yer almaktadır.

Seyir terası 2017 yılında inşa edilmiştir.  Yapımı yaklaşık 6 ay sürmüştür. Terasın bulunduğu yer bir işletmeye bağlıdır. İşletmenin 250 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Teras için giriş ücreti kişi başı giriş ücreti 5 TL’dir.  Nişan ve mezuniyet gibi birçok organizasyona ev sahipliği yapmaktadır.

Tepe üzerinde bulunan 2 gözetleme balkonundan, panoramik manzarayı izleme ve fotoğraf çekme şansına sahipsiniz. Özellikle burada manzaraya karşı kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim.

Abana Seyir Terası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Abana Seyir Terası Kastamonu ilinin Abana ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Abana ilçe merkezine bağlı Bağlık Mahallesinde yer almaktadır.

Abana ilçesi Kastamonu’ya 90 km, Sinop’a 132 km, Ankara’ya 340 km ve İstanbul’a 620 km uzaklıkta yer alıyor.

Abana Seyir Terasına toplu taşıma veya hususi aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracı ile gelenler için ulaşım Abana-Bozkurt-Devrekâni –Kastamonu Devlet Karayolundan sağlanmaktadır. Abana Merkez’den tabelaları takip ederek buraya ulaşabilirler.

OKUMALISIN  Değirmendere Malta Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İZMİR

Toplu taşıma ile gelenler öncelikle Kastamonu’ya gitmeniz gerekiyor. Kastamonu merkezden kalkan Çatalzeytin-Abana servislerine binip Abana’ya gelmeniz gerekiyor. Buradan kalkan servisler ile veya Taksi ile Cam Terasa ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir