Abdülmecit Efendi Köşkü Nerede – Nasıl Gidilir?

Abdülmecit Efendi Köşkü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Abdülmecit Efendi Köşkü Nerede – Nasıl Gidilir? – İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Abdülmecit Efendi Köşkü Nerede;

Abdülmecit Efendi Köşkü, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Üsküdar ilçesine bağlı Nakkaştepe semtinde bulunmaktadır. Abdülmecid Efendi Köşkü, 16. İstanbul Bienali süresince Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç koleksiyonundan eserler ile “İçimdeki Çocuk” sergisine ev sahipliği yapıyor.
Abdülmecit Efendi Köşkü Gezimizden Notlar;
Merhaba sizlere öncelikle köşkün tarihçesi hakkında bilgi vereceğim; Bu köşk 1880-1885 yılları arasında Mısır Hıdivi İsmail Paşa tarafından yapı için 20.000 mefruşatı için de 8.000 Mısır altını harcanarak av köşkü olarak yapılmıştır. Köşk daha sonra 2. Abdülhamit tarafından alınarak amcazadesi Abdülmecid Efendi’ye tahsis edilmiştir. Hem av köşkü hem yazlık hem de ressamlığını sürdürdüğü bir köşktür.
Ön bilgi ardından gelelim bianele Ömer Koç’un koleksiyonundan eserler ile 16. İstanbul Bianeli “içimdeki çocuk” veya “the child with in” adıyla düzenlenmektedir. 60 dan fazla sanatçının 100 den fazla eserinin bulunduğu bu bienal şuanda yoğun ilgi görmektedir. Pazartesi hariç diğer günler 11.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Size tavsiyem hafta içi gitmeniz gidemeyenler için hafta sonu 11.00 en geç 11.30-12.00 de orada olmanız. Eğer bu saatlerde giderseniz yaklaşık 1 saat sıra bekleyerek bu sergiyi gezmeniz mümkün geriye kalan saatlerde yoğunluk sebebiyle 2-3 saat arası sıra bekleyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Gebze’nin En İyi 10 Kahvaltı Mekanı – Gebze Kahvaltı Mekanları - Kocaeli

‘İçimdeki Çocuk’ sergisi ve Köşk Hakkında bizlere bilgiler veren Sn. @yusufcakirr ‘a Teşekkür ederiz.

Abdülmecit Efendi Köşkü Giriş Ücreti;

En çok merak edilen şeylerden biri ise ücret, Müzeyi Ücretsiz olarak ziyaret edebiliyorsunuz.

Abdülmecit Efendi Köşkü Ziyaret Saatleri;
İçimdeki Çocuk Sergisi 20 Eylül’den itibaren 10 Kasım 2019’a kadar Pazartesi hariç haftanın her günü 11:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
 Abdülmecit Efendi Köşkü’ne Nasıl Gidilir;
Abdülmecit Efendi Köşkü Müzesi, İstanbul ilinin Anadolu Yakasında Üsküdar ilçesine bağlı Nakkaştepe semtinde bulunan bu müzeye gitmek için, Nakkaştepe Metrobüsü ile kolaylıkla gidebilirsiniz. Nakkaş Mezarlığının hemen arka tarafında yer almaktadır.

Aracınızla Navigasyon ile gelecekseniz eğer, Altta  yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahatlıkla gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.