Acıdere İçmesi (Kürkçüler- Samuca Dere) Nerede – Nasıl Gidilir – Adana 2024

Acıdere İçmesi (Kürkçüler- Samuca Dere) Nerede – Nasıl Gidilir – Adana 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Acıdere İçmesi (Kürkçüler- Samuca Dere) Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıca ve İçmeleri Hakkında bilgiler vereceğiz.

Acıdere İçmesi 

Acıdere İçmesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yüreğir ilçesine bağlı Misis bucağının Suludere Köyünde bulunmaktadır. Adana şehir merkezine yaklaşık 31 km mesafededir. Yüreğir ilçe merkezine yaklaşık olarak 26 km mesafededir.

Halk arasında Kürkçüler veya Samuca Dere İçmesi diye bilinmektedir. Su sıcaklığı 15 derecedir. Su, kuyu halinde bulunduğu için ilgi çekicidir.

Kürkçüler- Samuca Dere

Kürkçüler- Samuca Dere

Termal bir su olmasa da ılık olması sebebiyle içimi yumuşaktır. İçinde az tuz içermesi sebebiyle içme kürü olarak uygulandığında sindirim sistemini düzenler ve üstelikte safra yolları hastalıklarında tedavi tekniği olarak uygulanabilir. Bağırsak temizleyici özelliğinin yanında bağırsak, karaciğer, safrayolları, hastalıklarında iyi sonuç alınır. Kaplıca suyu bağırsak kurtlarını ve böbrek taşlarını döker. Suyu, aynı zamanda müshil etkisi gösterir.

              Acıdere İçmesi Nerede?                      

Adana ilinin Yüreğir ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yüreğir ilçesine bağlı Misis bucağının Suludere Köyünde bulunmaktadır. Adana şehir merkezine yaklaşık 31 km mesafededir. Yüreğir ilçe merkezine yaklaşık olarak 26 km mesafededir.

 Acıdere İçmesi (Kürkçüler- Samuca Dere) Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak için Adana ve Yüreğir merkezden Misis dolmuşlarına binmeniz gerekmektedir.

Hususi araç ile Adana merkezden gelmek isteyenler D400 ve Adana Osmaniye Yolu/D400 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.