Acıgöl Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – Afyonkarahisar

Acıgöl Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – Afyonkarahisar

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Acıgöl Kuş Cenneti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kuş Türleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Acıgöl Kuş Cenneti, Afyonkarahisar ilinin Başmakçı ilçesi sınırları içerisinde bulunan bağlı Akpınar Köyü’nde yer almaktadır.  Başmakçı ilçesi ile Dazkırı ilçesi arasında bulunuyor. Başmakçı İlçe merkezine 5 km uzaklıktadır.

Acıgöl, Afyonkarahisar ve Denizli il sınırları arasında yer alan tektonik oluşuma sahip bir göldür. Türkiye’de Tuz Gölü’nden sonra sodyum sülfat oranıyla ikinci sırada yer alan göl olarak bilinmektedir.

Göl birçok kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Acıgöl’de yaklaşık olarak 176 kuş türü bulunmaktadır. Gölde yaklaşık olarak 10 bin kuş yaşamaktadır. Bu gölde flamingo, martı, karabatak, turna, yaban ördeği, pelikan, leylek gibi kuş türleri bulunmaktadır. Bölgede allı turna olarak da bilinen flamingoların en önemli üreme alanları arasında yer alır.

Bu kuş cenneti başta flamingolar olmak üzere, barındırdığı onlarca kuş çeşidiyle yurt içi ve yurt dışından hem kuş gözlemcilerinin hem de doğa fotoğrafçılarının ilgisini çekmektedir. Buraya gelirken kesinlikle fotoğraf makinelerinizi unutmayın. Kartpostallık görüntüleri çekmeye hazır olun ayrıca gölün etrafında doğa yürüyüşü de yapma şansına sahipsiniz.

                    Acıgöl Kuş Cenneti Nerede?                     

Acıgöl Kuş Cenneti, Afyonkarahisar ilinin Başmakçı ilçesi sınırları içerisinde bulunan bağlı Akpınar Köyü’nde yer almaktadır.  Başmakçı ilçesi ile Dazkırı ilçesi arasında bulunuyor. Başmakçı İlçe merkezine 5 km uzaklıktadır.

             Acıgöl Kuş Cenneti’ne Nasıl Gidilir?            

Kuş Cenneti’ne hususi aracınız ile veya turlar vasıtasıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Öncelikle Başmakçı ilçesine buradan 5 km yol alarak Akpınar Köyünden göle ulaşabilirsiniz. Hususi aracınızla tabelaları takip ederek çok rahat ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments