Acıpayam Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – DENİZLİ

Acıpayam Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – DENİZLİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Acıpayam Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Neler Yapılır  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

               Acıpayam Kanyonu                

Acıpayam Kanyonu, Denizli ilinin Acıpayam İlçesine 40 km uzaklıkta Benlik Köyü Sınırları İçerinde Bulunmaktadır. Halk arasında Olukbaşı ve Benlik Kanyonu olarakta bilinmektedir. Bozdağ’ın zirvelerinden akarak gelen suyun Yaklaşık 50 metre yüksekliğe sahip dev kayalıkların arasından akan Turkuaz renkli tertemiz suyu ile de dikkat çekmektedir.

Kanyonun Dev kayalıkların arasında gizli kalması, doğal güzelliğini bugünlere kadar taşımıştır.El değmemiş bir doğa mucizesi, rengiyle seni büyüleyen muhteşem açık turkuaz suyu buraya gelenleri büyülemektedir. Çam ağaçları arasında yapılan yürüyüş yolları ile Turkuaz Renginde akan suyun yanından yürüyerek gezebiliyorsunuz. Akan suyun üzerine yapılan iskeleler de Bol Bol Fotoğraf çekebileceğiniz alanlar bulunuyor.

Kanyon Girişinde Yürüyüş yolları, Kafe, Otopark Alanı, satış üniteleri bulunuyor. Seyir terasları var. Göletler yapılmış. Mutlaka gidilmeli İnsanı şok eden soğuk suyu, kapılıp gideceğiniz harika akıntısı, rengiyle seni büyüleyen muhteşem açık turkuaz suyu ve havuz gibi su birikintilerinin güzelliği gelenleri büyülüyor.

Not: Suya girip yüzmek yasak

                Acıpayam Kanyonunda Neler Yapılır?            

Doğa yürüyüşü, Kampçılık, Fotoğrafçılık, Kanyoning, Manzara Keyfi, Cafe & Restoran , Nehir Kenarı Yürüyüş imkanı, Evden getireceğiniz piknik ürünleri ile ahşap masalarda piknik yapılabilirsiniz ayrıca buradan ayrılırken sevdiklerinize Hediyelik Eşya Satın alacak stantlar da bulunuyor. Kanyonun tamamının açılışı için 2025 yılı öngörülmektedir

                Acıpayam Kanyonu Giriş Ücreti 2022              

Resmi açılış 2025 yılı olduğu için Giriş Ücreti belirlenmemiş.

                  Acıpayam Kanyonu’na Nasıl Gidilir?              

Kanyon, Denizli ilinin Acıpayam İlçesine 40 km uzaklıkta Benlik Köyü ve Olukbaşı Köylerinin Sınırları İçerinde Bulunmaktadır. Herhangi bir toplu taşıma gitmiyor. sadece toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi aracı ile gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.