Adana Dinazor Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Adana Dinazor Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adana Dinozor Park Nerede – Nasıl Gidilir? Adana’da Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Doğa Yıldız Dinozor Park, Adana ilinin Çukurova ilçe sınırlarında (Tüyap Fuar Alanı) karşısında bulunan genel olarak Çocuklara ve Çocuklu ailelere hitap eden bir yerdir. Bu park içerisinde Özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği Dinozorlar, Akülü Arabalar, At Binme Alanları ve oyun Alanları bulunmaktadır.

Doğa Yıldız Dinozor Parkı, yaklaşık olarak 33.000 m2’lik bir alana sahiptir. Parkta yeryüzünde yaşamış ve En Büyüğü 62 metre uzunluğunda 2 Dinozor dahil sese ve Harekete duyarlı 50’den fazla maket dinozor bulunuyor. Ayrıca Parkta Neler Bulunuyor derseniz, 2 Adet Masal Ağacı, Poni ve Midili Atlara belirli bir ücret karşılığında binebiliyorsunuz.  Top havuzu, Akülü Arabalar, cafeteryalar, oyuncak mağazası, 1 adet ışıklarıyla ve suyun eşsiz dansıyla büyüleyen süs havuzu, kum havuzu, Kamelya ve 3 adet çeşitli oyun parkı bulunuyor.

Dinozor Park Giriş Ücreti;

Sivil………..:8 TL
Öğrenci…..:5 TL
0-3 Yaş Arası Ücretsiz
Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe halk günüdür ve kişi başı….: 4 TL

OKUMALISIN  Ankara'da Kadınlara Özel Yüzme Havuzları - Detaylı

Dinozor Park Ziyaret Saatleri;

Parkı, 08.00 – 20.00 Saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Dinozor Park İletişim Bilgileri;

Adres: 100.yıl mahallesi 85183 sokak No: 7 (Tüyap Fuar Alanı Karşısı) Çukurova – ADANA

Tel: (0322) 256 37 37

Dinozor Park’a Nasıl Gidilir;

Dinozor Parkı, Adana ilinin Çukurova ilçesine bağlı 100. Yıl Mahallesinde bulunmaktadır. Buraya Gitmek için şehir merkezinden kalkan 100. Yıl Mahalle servisleri ile veya yakınından geçen 142 – 188 – 8A Numaralı Toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.