Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti 2024

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ateş Yakılacak Alanlar – Mangal Yapılacak Alanlar? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Dokuzoluk, Adana il merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı Boztahta Köyü’nde bulunmaktadır. Piknik alanı adını 9 ayrı oluktan akan sulardan alan Dokuzoluk, Adana’nın saklı cennetlerinden birisi olma yolunda ilerlemektedir. Irmak üzerindeki derin vadide oluşan gölet ise yaz günleri dolup taşıyor. Sıcaktan bunalanların kendini kıyafetleriyle içine attığı göl özellikle hafta sonları piknikçilerin akınına uğruyor.

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı

Piknik alanı olarak oldukça dar bir yere sahip olan Dokuzoluk, tatil günlerinde aşırı yoğun olmaktadır. Bundan dolayı araç park edecek yer bulunmuyor. Piknik yerlerinin biraz kısıtlı olduğunu söyleyelim. Dar bir boğazdan geçen Eğlence ırmağı üzerinde oluşan doğal bir güzelliktir. Karaisalı Kaymakamlığı ve Karaisalı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi yapılan

adana karaisalı dokuzoluk piknik alanı

Adana karaisalı dokuzoluk piknik alanı

           Dokuzoluk’ta Neler Var – Neler Yapılır?         

Alan içerisinde; kamelyalar, piknik masaları, mangal yerleri, mescit, umumi tuvalet ve çeşmeler mevcuttur. Doğa yürüyüşü, yüzme ve balık tutma gibi etkinlikler gerçekleştirilebilir.

                          Dokuzoluk’ta Yüzülür mü?               

Cevabı EVET. Yüzebileceğiniz doğal havuz var.

                  Dokuzoluk’ta Kamp Yapılır mı?             

Cevabı EVET. Kamp için uygun alanlar bulunuyor.

 Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Giriş Ücreti 

Ücretli ve Ücretsiz bölümler bulunuyor. Özel bir işletme tarafından işletilen bölüm var.  Girişin ücretli olduğu yerde oturabileceğiniz masalar bulunuyor.

2024 yılı Masa başı ücreti 100 TL. Zaten işletme sadece masa veriyor. Yiyeceğinizi ve içeceğinizi yanınızda getirip burada yiyebilirsiniz

       Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanına Nasıl Gidilir?       

Adana’nın merkez ilçesi olan Karaisalı’da bulunan piknik alının direk toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Özel aracınız ile gidebilirsiniz. Adana’dan direk Karaisalı ilçesine gelerek buradan Kızıldağ yaylası yolundan devam edeceksiniz daha sonra ise yol ayrımından sağ taraftan devam ederek Dokuzoluk yönüne devam edeceksiniz.

YOL TARİFİ / GOOGLE HARİTALAR

 

 

 

 

 

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Nerede?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.