Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Nerede-Nasıl Gidilir? Adana Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı

Dokuzoluk, Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı Boztahta Köyü’nde bulunmaktadır. Piknik alanı adını 9 ayrı oluktan akan sulardan alan Dokuzoluk, Adana’nın saklı cennetlerinden birisi olma yolunda ilerlemektedir. Irmak üzerindeki derin vadide oluşan gölet ise yaz günleri dolup taşıyor. Sıcaktan bunalanların kendini kıyafetleriyle içine attığı göl özellikle hafta sonları piknikçilerin akınına uğruyor.

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanı Olarak Nasıl?

Piknik alanı olarak oldukça dar bir yere sahip olan Dokuzoluk, tatil günlerinde aşırı yoğun olmaktadır. Bundan dolayı araç park edecek yer bulunmuyor. Piknik yerleri de yetersizdir.

Dar bir boğazdan geçen Eğlence ırmağı üzerinde oluşan doğal bir güzelliktir. Karaisalı Kaymakamlığı ve Karaisalı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi yapılan Dokuzoluk’ta; kamelyalar, piknik masaları, mangal yerleri, mescit, umumi tuvalet ve çeşmeler mevcuttur. Doğa yürüyüşü, yüzme ve balık tutma gibi etkinlikler gerçekleştirilebilir.

Adana Karaisalı Dokuzoluk Piknik Alanına Ulaşım Nasıl?

Adana’nın merkez ilçesi olan Karaisalı’da bulunan piknik alının direk toplu taşıma aracı bulunmamaktadır. Özel aracınız ile gidebilirsiniz. Adana’dan direk Karaisalı ilçesine gelerek buradan Kızıldağ yaylası yolundan devam edeceksiniz daha sonra ise yol ayrımından sağ taraftan devam ederek Dokuzoluk yönüne devam edeceksiniz.

OKUMALISIN  Bademli Halk Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.