Adana Sinema Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Adana Sinema Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adana Sinema Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Adana Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Adana Sinema Müzesi

Müze, Adana’da 18. düzenlenen Altınkoza film festivali kapsamında Adana’nın eski yerleşim yeri Tepebağ’da açıldı.  Müze, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı Tepebağ Mahallesinde bulunmaktadır. Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Tepebağ evlerinden bir tanesine kurulmuştur. Adana Sinema Müzesi, Türk Sineması’nın tarihini, Adana perspektifi ile sergilemeyi misyon edinmiş bir kent ihtisas müzesidir. Bu müzede Yılmaz Güney, Abidin Dino ve Orhan Kemal ‘e ait balmumu heykeller, binlerce film, film afişi, fotoğraf, sanatçılara ait özel eşyalar bulunmaktadır. Ayrıca 1891 yılından beri Türkiye’de yayınlanmış, 3500 parçalık fotoğraf ve sinema kitap koleksiyonu da bu müzededir.

Adana Sinema Müzesi Ücreti

Sinema Müzesinin herhangi bir ücreti bulunmaktadır. Giriş saatleri Yaz ve Kış dönemlerinde aynı olup 08:00 – 17:00 saatleri arasındadır. Müze haftanın 7 günü ziyarete açıktır.

Adana Sinema Müzesine Nasıl Gidilir?

Adana ili Seyhan ilçesinde bulunan müzeye gitmek için Eski Vilayet – Taşköprü güzergâhını kullanan toplu taşıma araçları ile gidebilirsiniz. Toplu taşıma aracından Taşköprü de inince yolun karşısında bulunmaktadır. Özel aracınız ile gideceksiniz trafik yoğunluğunu göze almanız gerekmektedir. Bundan dolayı aracınızı Tepebağ içerisinde bulunan otoparklardan birine park edebilirsiniz.

OKUMALISIN  Marmaris Gezi Rehberi

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.