Anasayfa / Adana / Adana Tren Garı Nerede – Nasıl Gidilir?

Adana Tren Garı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adana Tren Garı Nerede – Nasıl Gidilir? – Adana Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vereceğiz.

Adana Tren Garı

Adana Tren Garı, Adana ili şehir merkezi Sular da yer almaktadır. Tren garı, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 6. Bölge Müdürlüğüne bağlıdır.  Demiryolu ilk olarak 1902 yılında Konya’dan Yenice’ye kadar gelmiştir. 1912 yılında Adana – Fevzipaşa hattı Alman Bankası tarafından yapılmıştır. Tren Garı Almanlar tarafından inşa edilmiştir.

Adana Tren Garı yaklaşık olarak ana binası, lojmanları ve bakım-tamir atölyeleri ile kentin orta kesiminde yaklaşık 450 000 m² büyüklükte bir alanı kaplamaktadır. Önünde Uğur Mumcu Meydanı bulunmaktadır. Bu meydana üç büyük sivri kemerle açılan, geniş ve yüksek bir mekana sahip olan orta bölümde bekleme salonu, gişeler, danışma ve eşya emanet bölümü gibi stantlar yolculara hizmet vermektedir. Soldaki bölümün üst katında hareket memurluğu, gar müdürlüğü ve VIP salonu vardır. Binanın sağında ve solunda ayrıca lojmanlar mevcuttur. İstasyonun, yolcu trenleri için üç peronu bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Kefken Plajı Nerede - Nasıl Gidilir - Kamp Alanı ve Ücretler?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir