Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı – Adana’da Kamp Yapılacak Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı – Adana’da Kamp Yapılacak Ücreti & Ücretsiz Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı – Adana’da Kamp Yapılacak Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adana‘nın En İyi 10 Kamp Alanı – Adana’da Kamp Yapılacak Ücreti & Ücretsiz Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

1) Belemedik Tabiat Parkı Kamp Alanı

Tabiat Parkı, Pozantı ilçesine 9 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tabiat Parkı içerisinden tren yolu da geçmektedir. Parkı gezmeye gidecek olanlar birçok güzelliği kaçırmamaları için Tren Yolunu tercih etmelerini kesinlikle öneririm.

Tabiat Parkı’nın, farklı rekreasyonel aktivite Günübirlik Piknik – Kamp alanları, akarsu üzerinde olta balıkçılığı, ormanlık alanda bisiklet ve yürüyüş yolları, sehir terasları yerleri, Çoban köşkleri, kayalık alanlarda hiking-kaya tırmanışı imkanları mevcuttur.

Adana'nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Kamp Alanı Olanakları:  Tabiat Parkı içerisinde WC, kamp alanı, yürüyüş parkuru, tırmanma parkuru ve bisiklet yolu bulunmaktadır.  Duş, çeşme ve elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmeniz gerekmektedir.

Kamp Alanı Giriş Ücreti: Kamp alanı tabiat parkı içerisinde olduğu için giriş ücreti alınmaktadır.

Şahıs………….6 TL

İndirimli……..3 TL

Otomobil……..18 TL

2) Karataş – Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı

Tabiat Parkı,  Karataş ilçesinde yer almaktadır.  Tabiat Parkı ile Adana kent merkezi mesafesi 55 kilometredir. Karataş ilçe merkezine olan uzaklığı ise yalnızca 2 kilometredir.

300 dönümlük alan üzerine kurulu Tabiat parkı, denize sıfır konumdadır. İçerisinde Restoran, çocuk parkı ve 800 m ince kumdan oluşan kumsala sahiptir. Tesis denize sıfır olmakla birlikte meraklılarına olta ile balık tutma imkânı sunmaktadır

Adana'nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Kamp Alanı Giriş Ücreti: Kamp alanı tabiat parkı içerisinde olduğu için giriş ücreti alınmaktadır.

Tam…………..: 8 TL

İndirimli………..: 4 TL

Otomobil……….: 24 TL

Çadır Kampı Ücreti: 50 TL

Karavan Kampı Ücreti: 50 TL

Kamp Alanı Olanakları: Tabiat Parkı içerisinde Tesis bulunmaktadır. Tesis içerisinde duş ve lavabolar mevcuttur. Ayrıca konaklanacak bungalovlarda da bulunmaktadır. Tesis günübirlik, karavan, çadır ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Ayrıca tesis sahilinde rüzgâr sörfü, kano, yüzme gibi su sporlarını yapma imkânı bulunmaktadır.

3) Yumurtalık Lagünü Milli Parkı Kamp Alanı

Adana’nın Yumurtalık bölgesi sınırları içerisinde yer alan Yumurtalık Lagünü Milli Parkı, Adana şehir merkezine 54,9 kilometre uzaklıktadır. Özel aracınız ve toplu taşıma araçlarıyla gidebilirsiniz.

Topraklarımızda nadiren yetişen Halep Çam ağacını burada görebilir ve farklı türde kuşları yerinde ziyaret edebilirsiniz. Kaşıkçı, Flamingo, Sumru, Leylek ve Bataklık Kırlangıcı gibi kuşları burada görebilmeniz mümkündür.

Adana'nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Kamp Olanakları: Kuş gözetleme kulesi ve güvenlik bulunmaktadır. WC, duş, çeşme ve elektrik gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz. Çevresindeki yerleşim alanlarında tuvalet, çeşme gibi ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Kamp Alanı Giriş Ücreti: Kamp alanı tabiat parkı içerisinde olduğu için giriş ücreti alınmaktadır.

Bisiklet…………….: 19 TL

Motosiklet………..: 40 TL

Otomobil………….: 60TL

Oto/Moto Karavan: 60 TL

4) Yumurtalık Belediyesi Gençlik Kampı

Gençlik Kampı Adana ilinin Yumurtalık ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yumurtalık ilçesine bağlı Kemalpaşa Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Şehir merkezine 1 saatlik mesafede yer almaktadır. Toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yumurtalık sahilinde bulunan bu Kampta çadır alanları ve barakalar bulunmaktadır.

Kamp Olanakları: Kamp bölgesinde yemek, çeşme yerleri ve WC gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yerler bulunmaktadır.

Kamp Alanı Giriş Ücreti: Kamp alanı Ücretsiz

5) Çukurova Üniversitesi Kamp Alanı

Kamp Alanı,  Yumurtalık ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yumurtalık ilçesine bağlı Küçük Yumurtalık köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Kamp alanı Çukurova Üniversitesine aittir. Toplu taşımayla rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle kafa dinlemek isteyen kişiler için ıssız ve sakin bir yer. Burada Ateş ve mangal yakabilirsiniz. Günübirlik denize girmek ve piknik yapmak için ideal bir alandır. Tabiki kamp yapmak için de uygun bir yerdir.

Kamp Olanakları: Kamp bölgesinde WC bulunmaktadır. Burada duş, çeşme ve elektrik gibi imkânlar bulunmuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Alanı Giriş Ücreti: Kamp alanı Ücretsiz

6) Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı

Dokuzoluk, Adana il merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı Boztahta Köyü’nde bulunmaktadır. Piknik alanı adını 9 ayrı oluktan akan sulardan alan Dokuzoluk, Adana’nın saklı cennetlerinden birisi olma yolunda ilerlemektedir. Adana şehir merkezine yaklaşık 55 km mesafe yer almaktadır. Kanyona toplu taşıma ile ulaşma şansınız yok. Kendi aracınızla gitmeniz gerekmektedir.

Irmak üzerindeki derin vadide oluşan gölet ise yaz günleri dolup taşıyor. Sıcaktan bunalanların kendini kıyafetleriyle içine attığı göl özellikle hafta sonları piknikçilerin akınına uğruyor.

Kamp Olanakları: Alan içerisinde; kamelyalar, piknik masaları, mangal yerleri, mescit, umumi tuvalet ve çeşmeler mevcuttur. Doğa yürüyüşü, yüzme ve balık tutma gibi etkinlikler gerçekleştirilebilir.

Kamp Alanı Giriş Ücreti: Ücretli ve Ücretsiz bölümler bulunuyor. Özel bir işletme tarafından işletilen bölüm var.  Girişin ücretli olduğu yerde oturabileceğiniz masalar bulunuyor.  Masa kira ücreti alıyorlar. Zaten işletme sadece masa veriyor. Yiyeceğinizi ve içeceğinizi yanınızda getirip burada yiyebilirsiniz.

7) Yılmaz Camping

Kamp Alanı Adana ilinin Yumurtalık ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yumurtalık ilçesine bağlı Küçük Yumurtalık Sahili sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezine 80 km mesafede yer alıyor. Özel aracınız ve toplu taşımayla gidebilirsiniz.

Kamp Olanakları: Denize girilebilir alan, ateş ve mangal yakılabilir alanlar, WC, çeşme, duş, eski tip bungalovlar ve çadırlar için kamp alanı sunuyor. Çadırınız yoksa kiralayabilirsiniz. Yakınlarda market olmadığı için ilçe merkezinde alışveriş yapmanız iyi olacaktır.

Telefon: 0541 884 48 83

8) Medcezir Camping

Kamp Alanı, Yumurtalık ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yumurtalık ilçesine bağlı 98. Sokakta bulunmaktadır. Kamp Alanı Konuklarına denize sıfır bungalov ve çadırlarda konaklama imkânı sunmaktadır. Mavi ve yeşilin buluştuğu alanda bot kiralayabilirsiniz. Güneşlenmek isteyenler için ücretsiz şemsiye hizmeti de verilmekte.

Kamp Olanakları: WC, duş, sıcak su, restoran, kafe, denize girilebilir alan, soyunma kabini, elektrik ve market. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanındaki restoran ve marketten karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: Çadır konaklama 350 TL, bungalov konaklama 700 TL, VIP bungalov konaklama 900 TL.

Telefon: 0531 466 40 02

9) Babacan Magarsus Camping

Kamp Alanı, Adana ilinin Karataş ilçesinde yer almaktadır.  Karataş Kumluk Tabiat Parkı ile sınır konumundadır. Adana kent merkezi mesafesi 55 kilometredir. Karataş ilçe merkezine olan uzaklığı ise yalnızca 2 kilometredir. İlçeden minibüs kullanarak kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Burada Karavan, çadır ve bungalovlarda konaklayabilirsiniz. Kamp alanı denize yakın konumda bulunmaktadır. Bu sebeple denize girme şansına da sahipsiniz. Kamp alanı yakınında yürüyüşler yapabileceğiniz parkurlarda bulunuyor.

Tuvalet, duşa kabin ve Wi-Fi hizmeti mevcut. Alanda sıcak su bulunmamaktadır. Yazları oldukça rağbet gördüğü için mutlaka erken rezervasyon yapmalısınız.

Kamp Olanakları: WC, duş, sıcak su, restoran, kafe, denize girilebilir alan, soyunma kabini, elektrik ve market imkânı bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanındaki restoran ve marketten karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: 

Çadır kiralama: 600 – 700 TL

Kendi Çadırınız ile konaklama: 150 – 250 TL

Kendi Karavanınız ile konaklama: 250 – 300 TL

Konteyner Kiralama: 1200 – 1500 TL

Telefon: 0538 484 01 16

10) Toprak Camping

Kamp Alanı,  Yumurtalık ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Yumurtalık ilçesine bağlı Küçük Yumurtalık Sahili sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezine 80 km mesafede yer alıyor. Özel aracınız ve toplu taşımayla gidebilirsiniz.

Ağaç gölgelerinde kalan çadırınızda gece doğanın tüm seslerini dinleme şansınız var. Eğer çadırınız yoksa çadır kiralayabilirsiniz. Toprak Kamping duş, tuvalet ve şemsiye gibi hizmetler sunmakta.

Kamp Olanakları: WC, duş, sıcak su, restoran, kafe, denize girilebilir alan, soyunma kabini, elektrik ve market imkânı bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı kamp alanındaki restoran ve marketten karşılayabilirsiniz.

Kamp Ücreti: 

Kendi Çadırınız ile konaklama: 300 TL

Kendi Karavanınız ile konaklama: 300 TL

Telefon: 0535 466 66 39

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı
Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

Adana’nın En İyi 10 Kamp Alanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.