Adıyaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Adıyaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adıyaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Adıyaman’da Gezilecek Yerler Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Adıyaman Müzesi, Adıyaman ilinin merkezinde bulunuyor. Müze’de Paolatik ve Neolatik döneme ait eserlerin yanı sıra Adıyaman yöresine ait Etnografik eserler sergilenmektedir.

Adıyaman Müzesi Hakkında;

Müze içerisinde, Paolatik Döneme ait Taştan yapılmış Baltalar, Delici ve kesici el aletleri; Neolatik Döneme ait, yaban hayatına ait oklar, Katolatik Döneme ait Pişmiş topraktan kaplar, Tunç çağına ait süs eşyaları ve Roma Dönemine ait seramik kaplar , cam eserler, mozaikler  ve Osmanlı Döneminde kalma bir çok eser sergilenmektedir. Müze içerisinde ayrıca, İnsan ve hayvan figürleri, Kadınlara ait takı eşyaları, çeşitli dönemlere ait Heykeller, mozaikler, mühürler, altın ve gümüş sikkeler sergilenmektedir.

Adıyaman Müzesinini Etnografik eser salonunda ise, Adıyaman yöresine ait el dokuması yöresel hali, kilim, kadın ve erkek giysileri ve yöre halkının el emeği göz nuru gümüş takılar bulunuyor. Ayrıca geçmişte kullanılan bakır ve mutfak eşyaları da bu alanda sergilenmektedir.

OKUMALISIN  Burgazada'ya Nasıl Gidilir?

Adıyaman Müzesi Giriş Ücreti;

Açık Hava Müzesi Giriş Ücretsizdir.

Adıyaman Müzesi Ziyaret Saatleri;

Müze Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Yaz Dönemi: 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında 08.00 – 19.00 saatleri arası,

Kış Dönemi: 1 Ekim – 1 Nisan tarihleri arasında 08.00 – 17.00 saatleri arası ziyaret edebilirsiniz.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın belirlediği, Müze ve Ören yerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre; Müze ve ören yerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.

Adıyaman Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Yenipınar, Atatürk Blv. No:226, Merkez-Adıyaman

Tel: (0416) 216 29 29

Adıyaman Müzesi’ne Nasıl Gidilir?,

Adıyaman Müzesi, Adıyaman ilinin merkezinde bulunuyor. Müze binası, Adıyaman valiliğinin karşı caddesinde Atatürk Bulvarının hemen yanındadır. Demokrasi parkı olarak bilinen yer olarakta biliniyor. Şehir merkezinde olmasından dolayı ulaşım oldukça kolaydır. Adıyaman Valiliğinden geçen araçlara bindiğinizde kolayca ulaşabilirsiniz. Şahsi aracı ile gelecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.