Adıyaman Ulu Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Mimarı – Tarihi

Adıyaman Ulu Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Mimarı – Tarihi

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adıyaman Ulu Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi ve Yapılışı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Adıyaman Ulu Cami Nerede?                   

Cami, Adıyaman İlinin şehir merkezinde Cami Mahallesinde bulunmaktadır. 1506 – 1515 yılları arasında Dulkadiroğulları Beyliği döneminde Durak Bey tarafından yapılmıştır.

                   Ulu Cami Hakkında Bilgiler                          

Cami’nin Minaresinin niş kemerinin üst yüzeyinde yazan kitabesinde Cami’nin son şeklini 1863 yılında yapılan çalışması sonrasında aldığı yazmaktadır. Cami günümüze gelene kadar birçok kez onarım gören Cami’nin Onarım ile alakalı Minaresinin ara yüzünde 1902 tarihinde restore edildiği yazmaktadır.

         Adıyaman Ulu Cami’ne Nasıl Gidilir?               

Cami, Adıyaman İlinin şehir merkezinde Cami Mahallesinde bulunmaktadır. Merkezi bir konumda olduğundan dolayı ulaşım oldukça kolaydır.

Şahsi aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.