Adnan Menderes Demokrasi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Adnan Menderes Demokrasi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adnan Menderes Demokrasi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Açılış / Kapanış Saatleri ve Müze içinde bulunan eserler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Adnan Menderes Demokrasi Müzesi Nerede?

Müze, Aydın ilinin Koçarlı ilçesi sınırları içerisinde Çakırlıbeyli Mahallesinde bulunuyor. 12950 – 0960 yılları arasında Türkiye Cumhuriyetinde Başbakanlık yapan Merhum Menderes’in hatırasını canlandıran, özel eşyaları, Bilgi ve Belgeler sergilenmektedir.

2022 yılında yapımı tamamlanan müze 90 dönüm arazi üzerine 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Bina girişinde ilk olarak Menderes’in İstiklal Madalyası sizleri karşılıyor.

Menderes’e ait çalışma Masası, özel eşyaları, köylülere dağıttığı arazi tapuları, döneme ait gazete kupürleri, kütüphane bulunuyor. Diğer katlarda ise mahkeme salonu şeklinde dizayn edilen ve sinevizyon ekipmanlarının olduğu bir bölüm bulunuyor.

Müzenin giriş kapısında Menderes’in çiftlikte kullandığı Traktör, Makam Aracı sergilenmektedir. Müzenin çevresinde ziyaretçilerin rahat hareket edeceği yaşam alanları oluşturulmuş, yöresel satış alanları ve cami de bulunuyor.

Adnan Menderes Demokrasi Müzesi Giriş Ücreti

Müze Giriş ÜCRETSİZDİR.

Müze Ziyaret Saatleri

Pazartesi Günleri KAPALIDIR.

Diğer günler 09.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir..

Adnan Menderes Demokrasi Müzesine Nasıl Gidilir?

Müze, Aydın ilinin Koçarlı ilçesi sınırları içerisinde Çakırlıbeyli Mahallesinde bulunuyor. Aydın – Muğla Karayolu Çine Çayı üzerinde bulunuyor.

Aydın il merkezinden ilçe otogarından kalkan KOÇARLI minibüsleri ile ilçeye kadar gidebilirsiniz.

Şahsi aracı ile gidecekler; altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.