Adrasan Koyu (Kumluca) Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler?

Adrasan Koyu (Kumluca) Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Ücretler?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adrasan Koyu (Kumluca) Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye Fiyatları – Konaklama hakkında bilgiler vereceğiz.

Adrasan Koyu (Kumluca) Plajı

Antalya İli Kumluca İlçesinin bir köyü olan Adrasan Köyünün plajıdır.   Adrasan Köyünün eski ismi Çavuşköy olarak bilinmektedir.  Adrasan Koyu yaklaşık 2 km uzunluğunda tabiat harikası bir kumsala sahiptir.

Adrasan Koyu oldukça berrak deniz suyu ile yüzmek için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir. Koyu çevreleyen dağlar ormanlarla kaplıdır. Sit alan olması sebebiyle bölge doğal güzelliğini korumuştur.  Koy doğal güzelliği ile çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendisine çekmektedir.

Bu bölge Helenistik çağdan özellikler göstermektedir. Beldenin denizi, sığ olduğundan yüzme bilmeyenler ve çocuklar için çok uygun. Sörf, su kayağı gibi aktivitelere kucak açan koyun 25 metre sualtı görüş mesafesinin olması dalgıçların ilgisini çekmektedir.

Adrasan Koyu,  dünyaca ünlü Likya Yürüyüş Yolu üzerinde yer alan önemli ve güzel duraklarından biridir. Çevresinde önemli turizm merkezleri bulunmaktadır ve bu özelliği Adrasan koyuna ilgiyi artırmaktadır. Gelidonya Feneri batısında Olimpos, Çıralı, Çıralı Yanartaş doğusunda yer almaktadır. Adrasan’daki tesislerin yüzde 80’ini Çavuşköy sakinleri işletiyor. Buradaki tesislerde kalmanızı tavsiye ederim oldukça samimi ve misafirperver bir ortam sizi bekliyor.

OKUMALISIN  Portakal Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Adrasanda Gezi tekneleri çevredeki koylara günübirlik turlar düzenliyorlar. Adrasan’a bir saat mesafedeki Suluada, Sazak ve Ceneviz koyları bu tur içerisindeki uğrak yerleri halindedir. Bu yörenin halkı Suluada’dan çıkan suyun aç karnına içildiğinde böbrek taşlarını düşürdüğünü söylüyor. Şifalı bu sularda turistlerin ilgisini çekiyor.

Adrasan Koyu – Kumluca Plajı Giriş Ücreti

Adrasan Koyu Kumluca Plajı’na Giriş Ücretsizdir. Özel işletmeler dışında kalan istediğiniz herhangi bir alanda Şemsiyenizi kurup plajdan yararlanabilirsiniz.  Plaj içerisinde Özel işletmeler bulunuyor. Bu işletmelerden Şemsiye veya Şezlong kiralamak isterseniz belirli bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir.

Adrasan Koyu Nerede?

Adrasan Koyu, Antalya’nın kumluca ilçesine bağlı Adrasan Köyünde bulunur.  Adrasan, Kumluca İlçesine 30 km, Antalya İl Merkezine 95 km, Kemer İlçesine 55 km, Olimpos bölgesine ise 15 km uzaklıkta yer almaktadır.

 

Adrasan Koyu’na Nasıl Gidilir?

Adrasan Koyuna hususi aracınızla veya şehir içi otobüsleri ile ulaşabilmeniz mümkündür. Hususi aracınız ile Antalya merkezden Kemer İstikametine doğru gideceksiniz.  Kemer’i geçtikten sonra yaklaşık 55 kilometre süren yolda sırasıyla Çamyuva, Faselis ve Tekirova’yı geçip Olimpos-Çavuşköy sapağından sola döneceksiniz.  Buradan sonra 23 kilometrelik bir yol katedip Adrasan koyuna ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Side Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

 

Terminaldeki ilçeler terminalinde Kumluca ilçesine giden otobüslere binin.  Olympos-Çavuşköy sapağında inip buradan Adrasan yol sapağına 1 saat aralıklarla gelen Adrasan tur minibüsüne binip ulaşabilirsiniz. Ya da Kumluca otogarına gidip Adrasan’a giden minibüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Adrasan Koyu ile Bazı İl Merkezleri Arasındaki Mesafe

  • Antalya, Adrasan arası 94 kilometre olup, araçla ortalama 1 saat 50 dakika sürmektedir.
  • Ankara, Adrasan arası 631 kilometre olup, araçla ortalama 9 saat sürmektedir.
  • Eskişehir, Adrasan arası 536 kilometre olup, araçla ortalama 7 saat sürmektedir.
  • Karaman, Adrasan arası 438 kilometre olup, araçla ortalama 8 saat 30 dakika sürmektedir.
  • Konya, Adrasan arası 402 kilometre olup, araçla ortalama 6 saat 20 dakika sürmektedir.
  • İzmir, Adrasan arası 497 kilometre olup, araçla ortalama 7 saat 50 dakika sürmektedir.
  • Kocaeli, Adrasan arası 728 kilometre olup, araçla ortalama 10 saat 10 dakika sürmektedir.
  • Kayseri, Adrasan arası 712 kilometre olup, araçla ortalama 10 saat dakika sürmektedir.
  • Bursa, Adrasan arası 640 kilometre olup, araçla ortalama 9 saat sürmektedir.
  • İstanbul, Adrasan arası 812 kilometre olup, araçla ortalama 12 saat sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.