Adrasan Sulu Ada Nerede – Nasıl Gidilir – Tekne Turu Fiyatları 2020?

Adrasan Sulu Ada Nerede – Nasıl Gidilir – Tekne Turu Fiyatları 2020?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adrasan Sulu Ada Nerede – Nasıl Gidilir – Tekne Turu Fiyatları ve Menüler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Adrasan Sulu Ada Nerede;

Adrasan Suluada, Antalya ilinin Kumluca mevkiinde Adrasan’da bulunmaktadır. Suluada, Turkuaz Mavisi Denizi ve Güzel Kumsalı ile Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmektedir. Ülkemizin az bilinen güzelliklerinden olan bu yer Mavinin her tonuyla bir doğa harikasıdır.

Adrasan Sulu Ada Hakkında;

Suluada, Türkiye’nin bir Akdeniz adasıdır. Ada, Antalya Körfezi’nin en batı ucunda, Gelidonya Burnu’na yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır. Uzaktan dev bir kayalık gibi görünen bu yere biraz daha yaklaştıkça neden bu kadar Maldivlere benzetildiği ortaya çıkıyor. Suları aynı Maldivler gibi turkuaz renginde. Bunun sebebi ise, suyun değil su altındaki taş ve kumların beyaz olması sebebiyle bu rengi almaktadır.

Peki, Neden ismi Suluada,  adını çevresindeki deniz suyundan değil, tam içinden çıkan tatlı su kaynağından almaktadır. Yanlış duymadınız denizin ortasında kayanın içinden tatlı su çıkmaktadır. Buz gibi çıkan bu su oldukça lezzetlidir. Ayrıca, bu kaynak suyunun şifalı olduğu söylenmektedir. Şifalı kaynak suyundan dilediğiniz kadar içebilir şişelerinizi de doldurabilirsiniz. Bu şifalı su, böbrek hastalarının taş ve kum düşürmesinde faydalı olduğu söylenmektedir.

OKUMALISIN  Alleben Göleti Nerede – Nasıl Gidilir?

Şifalı kaynak suyu, Toros dağlarının içinden, yerin ve denizin kilometlerce altından kendine yol bularak ada içinden çıkış yapar ve yol buyunca içine deniz suyu karışmadan, zengin dağ ve yeraltı minalellerini taşıyarak gelen soğuk bir içme suyudur.

Suluada’nın en güzel yanlarından biriside 2 tane harika kumsalı olmasıdır. Bu kumsallar Maldivler’de gördüğümüz tropikal ada kumsalları gibi bembeyaz kumları olan ve harika turkuaz renkte sahilleridir. Buralarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Akdeniz foklarının barınağı olan bu ada’da birde mağara bulunmaktadır. Gezip görebileceğiniz, fotoğraf çekebileceğiniz bir alandır.

Adrasan Sulu Ada Tekne Turu Fiyatları 2020

 

Suluada’da çok sayıda tekne turu bulunuyor. Adrasan’dan hareket eden bu tekneler, sizleri Suluada’ya götürüp bu eşsiz güzellikle buluşturuyor. Tekne Turunda yemek olarak genellikle, Balık, Makarna ve Salatadan oluşan menü veriliyor. (bazı tekneler de içecek için ekstra ücret ödüyorsunuz – Tekneye binmeden önce bilgi almanızda fayda var). Fiyat içerisinde Ulaşım – Rehberlik ve Yemek dahildir. Tekneler Suluada’da 2-3 saat demir atmaktadır. Peki, gelelim tekne turu fiyatlarına, 2020 yılı itibari ile 120 ile 150 TL arasında fiyatlar değişmektedir.(Bayramlarda aşırı taleplerden dolayı  fiyatlar biraz yükseliyor.)

OKUMALISIN  Bitlis Gezilecek Yerler - Bitlis Gezi Rehberi

Adrasan Sulu Ada’ya Nasıl Gidilir;

Antalya Körfezi’nin en batı ucunda, Adrasanda, Gelidonya Burnu’na yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır. Adrasan limanından kalkan teknelerle gerek tur şeklinde gerekse de özel olarak kiralabileceğiniz teknelerle gidebilirisiniz.

Suluada ya gitmek için, Adrasandan kalkan günübirlik gezi teknelerine biniliyor.30-40 dakika sonra adaya ulaşılıyor

Adrasan – Olimpos’a 16 km mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR
  1. Ali ates dedi ki:

    Tam maldivler gibi gercekten güzelmiş