Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Adrasan Sulu Ada Nerede-Nasıl Gidilir?

Adrasan Sulu Ada Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Adrasan Sulu Ada Nerede-Nasıl Gidilir? – Antalya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Adrasan Sulu Ada

Antalya ilinin Kumluca mevkiinde Adrasan’da bulunan Suluada, Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmektedir. Ülkemizin az bilinen güzelliklerinden olan bu yer Mavinin her tonuyla bir doğa harikasıdır.

Adrasan Sulu Ada Hakkında;

Suluada, Türkiye’nin bir Akdeniz adasıdır. Ada, Antalya Körfezi’nin en batı ucunda, Gelidonya Burnu’na yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır. Uzaktan dev bir kayalık gibi görünen bu yere biraz daha yaklaştıkça neden bu kadar Maldivlere benzetildiği ortaya çıkıyor. Suları aynı Maldivler gibi turkuaz renginde. Bunun sebebi ise, suyun değil su altındaki taş ve kumların beyaz olması sebebiyle bu rengi almaktadır.

Peki, Neden ismi Suluada,  adını çevresindeki deniz suyundan değil, tam içinden çıkan tatlı su kaynağından almaktadır. Yanlış duymadınız denizin ortasında kayanın içinden tatlı su çıkmaktadır. Buz gibi çıkan bu su oldukça lezzetlidir. Ayrıca, bu kaynak suyunun şifalı olduğu söylenmektedir. Şifalı kaynak suyundan dilediğiniz kadar içebilir şişelerinizi de doldurabilirsiniz. Bu şifalı su, böbrek hastalarının taş ve kum düşürmesinde faydalı olduğu söylenmektedir.

OKUMALISIN  Duatepe Anıtı Nerede - Nasıl Gidilir?

Şifalı kaynak suyu, Toros dağlarının içinden, yerin ve denizin kilometlerce altından kendine yol bularak ada içinden çıkış yapar ve yol buyunca içine deniz suyu karışmadan, zengin dağ ve yeraltı minalellerini taşıyarak gelen soğuk bir içme suyudur.

Suluada’nın en güzel yanlarından biriside 2 tane harika kumsalı olmasıdır. Bu kumsallar Maldivler’de gördüğümüz tropikal ada kumsalları gibi bembeyaz kumları olan ve harika turkuaz renkte sahilleridir. Buralarda keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Akdeniz foklarının barınağı olan bu ada’da birde mağara bulunmaktadır. Gezip görebileceğiniz, fotoğraf çekebileceğiniz bir alandır.

Adrasan Sulu Ada’ya Nasıl Gidilir;

Antalya Körfezi’nin en batı ucunda, Adrasanda, Gelidonya Burnu’na yaklaşık 7 kilometre uzaklıktadır.

Adrasan limanından kalkan teknelerle gerek tur şeklinde gerekse de özel olarak kiralabileceğiniz teknelerle gidebilirisiniz. Tekne turları ortalama 100 TL den başlayan fiyatlarla sizleri götürüyorlar, tur içerisinde ulaşım-yemek-rehberlik ücretleri bulunmaktadır.

Suluada ya gitmek için Adrasandan kalkan günübirlik gezi teknelerine biniliyor.30-40 dakika sonra adaya ulaşılıyor

Adrasan Olimpos’a 16 km mesafededir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Ginolu Kinolis Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ginolu Kinolis Kalesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Kastamonu Gezi Rehberi hakkında bilgiler …

Bir yorum

  1. Ali ates

    Tam maldivler gibi gercekten güzelmiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir