Afyon Masal Dünyası Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Afyon Masal Dünyası Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Afyon Masal Dünyası Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Masal Dünyası Parkı Nerede?                      

Masal Dünyası Parkı, Afyonkarahisar il Merkezinde Uydukent – Yeşilyurt Mahallesi’nde yapılan çocukların masal dünyası kahramanlarını yakından tanıyıp görme fırsatı bulacağı, ailelerin ise güzel yürüyüş alanları da yürüyüp, çocuklarıyla güzel vakit geçirebileceği bir parktır.

                Masal Dünyası Parkında Neler Var?                

Masal Dünyası Parkı, 32 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olup, 80’in üzerinde 18 farklı gruptan oluşan masal kahramanları, masal evleri, engelli bisiklet parkuru, macera parkuru ve oyun parkları bulunuyor.

Belediye tarafından yapılan ağaçlandırma sonrasında hem yeşil bir alan yaratıldı hem de çocuklu ailelere rahatça dolaşabileceği geniş yürüyüş yolları ve dinlenme alanları yapılmıştır.

Parkın en dikkat çekici projesi ise, Parkın tam orta kısmında bulunan bir kayanın kaldırılmayıp, bir takım çalışmalar sonrasında doğallığı korunarak etrafına şelale ve havuz yapılan kaya, parka farklı bir görüntü oluşturmakta, hatta gelen ziyaretçilerin en çok fotoğraf çektirdiği alan olarak göze çarpıyor.

           Afyon Masal Dünyası Parkı Giriş Ücreti            

Masal Dünyası Parkına girerken herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Giriş ücretsizdir.

       Afyon Masal Dünyası Parkı’na Nasıl Gidilir?       

Afyon il merkezine yakın bir mesafede olar bu yere ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezinden aracınızla 10 dakikada gidebileceğiniz bir yerdir. Ayrıca şehir merkezinden kalkan Uydukent Mahallesi otobüs ve dolmuşlarına binerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

Afyonun Bazı İllere Olan Uzaklığı;

  • Afyon- Ankara arası 256 km ve 3 saat, 39 dakikadır.
  • Afyon- Antalya arası 292 km ve 4 saat, 10 dakikadır.
  • Afyon-Eskişehir arası 144 km ve 2 saat, 3 dakikadır.
  • Afyon-Isparta arası 169 km ve 2 saat, 25 dakikadır.
  • Afyon-Konya arası 223 km ve 3 saat, 11 dakikadır.
  • Afyon-Kütahya arası 100 km ve 1 saat, 26 dakikadır.
  • Afyon-İstanbul arası 460 km ve 6 saat, 34 dakikadır.
  • Afyon-İzmir arası 327 km ve 4 saat, 40 dakikadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.