Ağva Kilimli Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – İstanbul

Ağva Kilimli Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ağva Kilimli Koyu Nerede – Nasıl Gidilir- Giriş Ücretleri – Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                     Ağva Kilimli Koyu Nerede?                    

Kilimli Koyu, İstanbul ilinin Şile ilçesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Şile’ye bağlı Ağva beldesindeki kilimli Köyünde bulunur. İstanbul’un Karadeniz kıyısında, Kocaeli il sınırındadır. Kilimli Koyu, Ağva beldesine ait olup İstanbul’a 100 km uzaklıktadır.

Mavi ile yeşilliğin bütünleştiği bu koy aynı zamanda bir plaja sahiptir. Bir taraftan deniz, kum ve güneş keyfi yaşarken öte taraftan bakir doğa içinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Kilimli Koyu, trekking ve Kamp Yapmak için bulunmaz güzellikte bir bölgedir. Sahil kenarına yakın kısımlar özel bir işletmeye ait olduğu için ücret talep edilmektedir. İsterseniz daha yukarı kısımlarda herhangi bir ücret ödemeden kamp kurabilirsiniz.

               Ağva Kilimli Koyu Kamp Alanı             

OKUMALISIN  Bakırköy Botanik Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

İstanbul ilinin en güzel yerlerinden biri olan Ağva’da bulunan bu yer, Doğa ve Deniz ile içiçe bulunmaktadır. Ücretli ve  Ücretsiz kamp alanları içermektedir. Ücretli olarak Kilimli isimli tesis bulunuyor. Bunun dışında Ormanlık alanda ve Deniz Kenarında (Üsteki fotoğrafta gözüken deniz kenarında veya tepelerde) bir çok yerde Ücretsiz Kamp yapabilirsiniz.  Kilimli Koyu Kamp yeri hakkında;

 • Ücretsiz kamp alanında herhangi bir tesis bulunmuyor. Gitmeden önce eksiklerinizi Ağva’dan alıp gidebilirsiniz. (En yakın yer Ağva’dır)
 • Çeşme – WC yok
 • Telefon Çekiyor
 • Ateş yakabilirsiniz (ormanlık yerlerde odun bulunuyor)

Ağva Kilimli Koyu Giriş Ücreti 2021

2021 yılı itibari ile 25 TL Giriş Ücreti alınmakatdır.

       Ağva Kilimli Koyu’na Nasıl Gidilir?            

Kilimli Koyu, İstanbul ilinin Şile ilçesinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Şile’ye bağlı Ağva beldesindeki kilimli Köyünde bulunur. İstanbul’un Karadeniz kıyısında, Kocaeli il sınırındadır. Kilimli Koyu, Ağva beldesine ait olup İstanbul’a 100 km uzaklıktadır.

Ağva Kilimli Koyu’na Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Kilimli Koyuna ulaşmak için ilk önce Ağva beldesine ulaşmak gerekir. Üsküdar’dan kalkan 139A otobüslerine binerek ya da şahsi aracınızla tabelalar yardımıyla buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Dikili Fame Beach Nerede - Nasıl Gidilir - İzmir Denize Girilecek Yerler

İzmit tarafından ulaşım sağlamak için Kandıra otobanı ile ilk önce Kandıra, Akçaova ve sonra Ağva’ya ulaşılabiliyor. Karadeniz Bölgesi’nden ulaşım için ise; Akçakoca yolunu takip etmek gerekiyor.

 • İstanbul Ağva arası mesafe 108 km
 • Kocaeli Ağva arası mesafe 48 km
 • Bursa Ağva arası mesafe 194 km
 • Ankara Ağva arası mesafe 404 km
 • İzmir Ağva arası mesafe 515 km
 • Adana Ağva arası mesafe 889 km
 • Samsun Ağva arası mesafe 690 km
 • Tekirdağ Ağva arası mesafe 250 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.