Ağva Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Şile – İstanbul

Ağva Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Şile – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ağva Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. 

                         Ağva Plajı Hakkında Bilgiler                      

Ağva Plajı, İstanbul ilinin Şile ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul şehir merkezine yaklaşık olarak 108 km mesafededir. Kocaeli merkeze yaklaşık olarak 58 km dir. Ağva’nın merkezinde yer almaktadır. Plaj, yaklaşık olarak 3 km uzunluğa 50 m genişliğe sahiptir. Plaj kısmı ve deniz tabanı kumdan oluşmaktadır. En uygun dönem Ağustos Eylül aylarıdır.

Ağva Plajı’nda soyunma kabini, Duşluk, tuvalet ve şezlong kiralama gibi imkanlar mevcuttur. Merkeze yakın olması da plajı popüler hale getirmektedir. Özellikle hafta sonları kalabalık olmasından dolayı hafta içi gitmenizi tavsiye ederim.

Burası Karadeniz’in genel özelliklerini taşımaktadır. Özellikle dalgalarına dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle acemi yüzücülerin çok dikkat etmesi gerekiyor.

                           Ağva Plajı Giriş Ücreti                               

Plaj’dan Ücretli ve Ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz olarak girmek isteyenler, Kendi Kamp Sandalyesi ve Havlusunu kullanarak girebilir.

Ücretli Alan dediğimiz kısım, Şemsiye & Şezlong kiralayarak girmek isteyenlerin olduğu bölümdür. Buradan ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz. Duş, Soyunma Kabini, WC imkanları bulunuyor.

 Şemsiye & Şezlong Ücretleri 2023 yılı

2 Şezlong 1 Şemsiye 250 – 350 TL arası değişmektedir.

                                 Ağva Plajı Nerede?                                

Ağva Plajı, İstanbul ilinin Şile ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İstanbul şehir merkezine yaklaşık olarak 108 km mesafededir. Kocaeli merkeze yaklaşık olarak 58 km dir. Ağva’nın merkezinde yer almaktadır.

                    Ağva Plajı’na Nasıl Gidilir?                            

Buraya hususi aracınız ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  İstanbul’un çoğu ilçesinden Ağva’ya ulaşım bulunmaktadır.

Ağva Plajı’na Toplu Taşıma İle Nasıl Gidilir?

Üsküdar Marmaray – Ağva Terminal Arası hizmet veren 139 hat no’lu otobüs,

Üsküdar Marmaray – Ağva Merkez Arası hizmet veren 139A hat no’lu otobüs hatlarına binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelecek olanların Ağva merkeze gelmesi yeterli olacaktır. Merkezden kısa bir yürüme mesafesindedir. Altta yerleştirdiğimiz harita ile de kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

                     Yol Tarifi / Google Haritalar                     

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.