Anasayfa / Antik Kentler / Aizanoi Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Aizanoi Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aizanoi Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir? – Kütahya Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Aizanoi Antik Kenti Hakkında;

Aizanoi Antik Kenti, Kütahya ilinin Çavdarhisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Antik kent şehir merkezine yaklaşık olarak 58 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çavdarhisar ilçe merkezine ise yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Buranın kökenleri Antik Yunan dönemine kadar dayanmaktadır. Antik kentin adının Yunan mitolojisindeki en büyük tanrı Zeus’un kızından geldiği fikri ağır basmaktadır. Döneminin en parlak ve en önemli mimari eserlerinin burada yer aldığını söylemek yanlış olmaz.

Kentte dünyanın en iyi korunmuş Zeus tapınağı, dünyanın ilk örneklerinden Stadyum-Tiyatro kompleksi ayrıca Dünyanın ilk borsa yapısı burada bulunur.  Borsa 1970 Gediz depreminde yıkılan cami kalıntıları sonucunda bulunmuştur. Son dönemlerde bölgeye verilen önem artmıştır. Hatta bölge ikinci Efes olarak da anılmaktadır. Yerli yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

 Aizanoi Antik Kenti Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri

Antik Kent, haftanın her günü 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

OKUMALISIN  Çiçekli Tabiat Parkı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti 2021 - İzmir

Aizanoi Antik Kentini ziyaret etmek ücrete tabidir. Giriş için 5 TL’lik bir bilet almanız gerekmektedir. Antik Kenti 18 yaş altı, 65 yaş üstü kişiler ve müze kartı olanlar burayı ücretsiz bir şekilde gezebilir.

Aizanoi Antik Kenti Nerede?

Aizanoi Antik Kenti Kütahya ilinin Çavdarhisar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Antik kent şehir merkezine yaklaşık olarak 58 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çavdarhisar ilçe merkezine ise yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur.

Aizanoi Antik Kenti Nasıl Gidilir?

Aizanoi Antik Kenti’ne ulaşım oldukça rahattır. Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile Kütahya merkezden gelenler Kütahya Uşak Yolu/D240 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Çavdarhisar ilçe merkezinden gelenler Cumhuriyet Cad. üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

Toplu taşıma ile antik kente ulaşmak isteyenler ise Kütahya merkezden Çavdar ilçesine giden servislere binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ankara

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda 30 Ağustos Zafer Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Piknik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir