Akarca Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Akarca Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akarca Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Akarca Plajı

Akarca Plajı İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sığacık merkeze 4 km uzaklıktadır.

Akarca Plajı masmavi berrak denizi ve yemyeşil doğasıyla görülmeye değer bir yapıya sahiptir. Seferihisar’ın en çok tercih edilen plajları arasındadır. Uzun bir plaja sahiptir. Suları oldukça soğuk bir yapıya sahiptir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Denize ilk girişte taşlıktır fakat birkaç adım atınca kumluk bölge başlamaktadır. Akvaryum gibi bir görüntüsü vardır. Yüzerken balıkları izleme şansına sahipsiniz. Bu plaj mavi bayraklıdır. Plaj çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

Plajda işletmeler mevcuttur. Genellikle yerel nüfus tarafından tercih edilmektedir. Su sporları yapılmaktadır. Sessiz sakin tam anlamıyla kafa dinleme yeridir. Çevrede alışveriş yapma imkânı olan yerler mevcuttur.

Akarca Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Akarca Plajı İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sığacık merkeze 4 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Florya Atatürk Deniz Köşkü Nerede - Nasıl Gidilir?

Akkum Plajı(Büyük Akkum)na toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Seferihisar ilçesine ulaşmanız gerekir. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler.  İzmir otogardan Seferihisar dolmuşlarını kullanarak ya da Üçkuyulardan 985 numaralı otobüse binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradan da Sığacık dolmuşlarını kullanabilirsiniz. 640 numaralı otobüsle de Sığacık’a ulaşabilirsiniz. Buradan isterseniz yürüme mesafesinde plaja ulaşabilirsiniz. Hususi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.