Anasayfa / Doğu Anadolu Bölgesi / Akçakiraz (Perçenç) Suları Nerede – Nasıl Gidilir?

Akçakiraz (Perçenç) Suları Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akçakiraz (Perçenç) Suları Nerede – Nasıl Gidilir? Elazığ Şifalı Suları Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Akçakiraz (Perçenç) Suları, Elazığ İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Elazığ il merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafededir. Merkeze bağlı Akçakiraz (Perçenç) beldesi yakınında bulunmaktadır.

Akçakiraz (Perçenç) Sularının sıcaklığı 12 C dir. Hoşrik adıyla bilinen ve bir ağacın altından kaynayarak yeryüzüne çıkmaktadır. Akçakiraz (Perçenç) Suları birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Bu sudan içme kürü, banyo kürü ve çamur kürü olarak yararlanılmaktadır. Cilt hastalıkları, mide ve sindirim rahatsızlıklarında iyileştirici özelliği olduğu bilinmektedir. Özellikle yöre halkı tarafından yoğun biçimde şifa amaçlı ziyaret edilmektedir.

Akçakiraz (Perçenç) Suları Nerede?

Akçakiraz (Perçenç) Suları, Elazığ İlinin Merkez İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Elâzığ il merkezine yaklaşık olarak 9 km mesafededir. Merkeze bağlı Akçakiraz (Perçenç) beldesi yakınında bulunmaktadır.

Akçakiraz (Perçenç) Suları Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Elazığ merkezden Akçakiraz (Perçenç) beldesi minibüslerine binmelidirler.

OKUMALISIN  Eskişehir Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Nerede-Nasıl Gidilir-Giriş Ücreti?

Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Elazığ merkezden Cahit Dalokay Blv. üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir