Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Gezginler bu yazımızda Akçakoca Ceneviz ve Kalesi Sahil Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong –  Giriş Ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

            Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı Nerede?              

Ceneviz Kalesi Sahil Plajı, Düzce ilinin Akçakoca ilçesi sınırları içerisinde bulunan Ceneviz Kale Plajı,  Akçakoca bölgesinde bulunan ve mavi bayrak ile ödüllendirilmiş bir plajdır. Plaj tarihi Ceneviz Kalesinin yanında bulunmaktadır.

Akçakoca Belediyesi tarafından işletilmektedir. Şehir merkezinden 3 km uzaklıktadır. 200 metre uzunluk 30 metre genişliğinde bulunan Ceneviz Kale Plajı halk plajı türündedir. Denize sıfır konumda plaj kum ile kaplıdır.

Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı Hakkında Bilgiler

Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı, tarih ve doğanın estetiğini bir arada bulunduğu nadir yerlerden biridir. Tarihi Ceneviz Kalesinin hemen yanında iki ayrı plajdan oluşmaktadır.

Yalıyarlar olarak isimlendirilen bu plajlardan biri kıyı boyunca yer alan mağaralar barındırması sebebiyle Fok Kayalıkları olarak anılmaktadır. Plajda, çakıl, kayalık, ahşap iskele ve beton platform bulunmamaktadır.

OKUMALISIN  Torba Plajı ve Sahili Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Bodrum - Muğla

Ceneviz Kalesi Plajı, doğanın tüm güzelliğiyle birlikte ıhlamur, kestane ve gürgen ağaçları ile çevrelenmiş bir halk plajıdır. Dünya üzerinde eşine ender rastlanan ve “Siyah İnci” adı verilen bir kum türüne sahiptir. Bu kum türünün en önemli özelliği, vücuda yapışmaması ve kuruduğunda kolaylıkla vücuttan ayrılmasıdır.

Akçakoca’nın en fazla tercih edilen piknik ve mesire alanı olma özelliği yanı sıra Muhteşem manzarası eşliğinde hem piknik yapabilir hem de denizin ve kumun tadını çıkarabilirsiniz.

Ceneviz Kalesi, “Ceneviz Ticaret Yolu’nda Akdeniz’den Karadeniz’e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri” adıyla 15.04.2013 tarihi itibariyle UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne eklenmiştir.

Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı 1

Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı Giriş Ücreti

Sahil Plajı’na Giriş Ücreti 10 TL (2022 yılı)

Akçakoca Ceneviz Kalesi ve Sahil Plajı’na Nasıl Gidilir?

Ceneviz Kalesi Ve Sahil Plajı’na Akçakoca İlçe merkezinden kalkan Toplu taşıma ile gelebilirsiniz. İlçe merkezinden kale yolunu takip ederek gidebilirsiniz.

Akçakoca’ya en çok İstanbul ve Ankara’dan gelen olmaktadır. Sizlere iki ilden nasıl gelinir onu anlatacağım.

OKUMALISIN  Ballıca Mağarası Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti - Tokat

Her iki ilden de Otobüsle çok rahat bir şekilde direkt olarak gelebilirsiniz. Firma isimleri vermek istemiyorum ama bütün büyük firmalar her iki ilden de otobüs seferleri düzenlemektedir.

İstanbul’dan aracıyla gelecekler; İstanbul’dan Akçakoca yaklaşık 260 km, ortalama 3 saatte gelebilirsiniz. Sırasıyla, Gebze, Sapanca, Hendek, Cumayeri, Düzce istikametinden sonra Düzce iline dönmelisiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan aracıyla gelecekler, Ankara‘dan Akçakoca ise 275 km sürüyor. Eğer arabanız varsa yaklaşık 3 saatte Akçakoca’ya varılıyor. Ankara’dan sırasıyla Susuz çevre yolundan veya eski yoldan Gerede-Bolu yolunu takip ederek Bolu-Kaynaşlı-Düzce yolunda ilerleyiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.