Akçakoca Çuhallı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Akçakoca Çuhallı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar  bu yazımızda sizlere Akçakoca Çuhallı Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Akçakoca Çuhallı Plajı Nerede?                     

Çuhallı Plajı, Düzce ilinin Akçakoca İlçesinde Ayazlı mahallesinde bulunur. Karadeniz sahilleri arasında Mavi Bayrak alabilen tek turizm merkezi Akçakoca’dır. Çuhallı Plajı, ilk olarak 2017 yılında Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiş bölgenin en hareketli plajıdır. Plajın işletmesi belediye tarafından sürdürülen ilçenin en önemli aile plajlarından biri olma özelliğinin taşıyor.

                    Çuhallı Plajı Hakkında Bilgiler                     

Çuhallı Plajı, Yaklaşık 1 km uzunluğunda kumsala sahip olan bu yer, Tıpkı mavi bayraklı Kale Plajı’nda olduğu gibi, Çuhallı Plajı’nın da kumu Dünya’da nadir olarak bulunan “Siyah İnci” türündendir. Çuhallı Plajı’nın sahip olduğu bu kum, kuruyunca kolaylıkla vücuttan dökülen ve yapışmayan özelliğe sahiptir. İlçe merkezinde olmasından dolayı özellikle yaz aylarında çok kalabalık olmaktadır.

Plaj çevresinde bulunan işletmelerden yeme-içme, şemsiye ve şezlong kiralama gibi ihtiyaçlar temin edilebilirsiniz. Çuhallı Plajı’nda, “Plaj Voleybolu” oynayabilmek için hazırlanmış olan bir saha bulunuyor. Ayrıca, Plajın hemen yanında bir park bulunmaktadır. Bu park içinde yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları ve piknik alanları yer almaktadır.

                Akçakoca Çuhallı Plajı Giriş Ücreti                

Akçakoca Belediyesi tarafından işletilen bu yer, halk plajı olma özeliğinden dolayı plaja Giriş ÜCRETSİZDİR.
Sadece şezlong ve şemsiye isterseniz kiralayabiliyorsunuz.

                     Çuhallı Plajı’na Nasıl Gidilir?                       

Çuhallı plajına gelmek için, ilk başta Akçakoca ilçesine gelmeniz gerekmektedir. İlçeye geldikten sonra, Ereğli caddesinden devam edin, daha sonra, Akçakocabey bulvarına dönmeden sağ taraftan sahil yönünde devam edin. Bu yol sizi Akçakoca emniyet müdürlüğüne çıkartıyor, oradan sağa doğru sahile dönerek plaja ulaşabilirsiniz.

Akçakoca ilçesi Düzce il merkezine 37 km uzaklıkta yer almaktadır.

İstanbul’dan aracıyla gelecekler; İstanbul’dan Akçakoca yaklaşık 260 km, ortalama 3 saatte gelebilirsiniz. Sırasıyla, Gebze, Sapanca, Hendek, Cumayeri, Düzce istikametinden sonra Düzce iline dönmelisiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan aracıyla gelecekler, Ankara‘dan Akçakoca ise 275 km sürüyor. Eğer arabanız varsa yaklaşık 3 saatte Akçakoca’ya varılıyor. Ankara’dan sırasıyla Susuz çevre yolundan veya eski yoldan Gerede-Bolu yolunu takip ederek Bolu-Kaynaşlı-Düzce yolunda ilerleyiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments