Akçakoca Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Düzce

Akçakoca Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Düzce

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Akçakoca Kadınlar Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                 Akçakoca Kadınlar Plajı Nerede?                   

Akçakoca Plajı, Düzce ilinin Akçakoca ilçesinde Ceneviz Kalesi olarak bilinen yerin hemen yan tarafında bulunan kadın misafirlere özel olarak yapılan güzel bir plajdır.

        Akçakoca Kadınlar Plajı  Hakkında Bilgiler            

Akçakoca ilçesinde çok ayıda plaj bulunmaktadır. Bunlardan bazıları mavi bayraklıdır. Mavi Bayraklı olarak bilinen Ceneviz plajının yakınında bulunan ve bakımsız bir halde kadınlar plajı bulunmaktaydı. 1994 ten günümüze kadar bu şekilde hizmet veren plaj 2017 yılında yapılan restarosyon ile hizmete açıldı.

Bu restarasyonla, yeni tuvaletler, ahşap localar, mescit, büfe, kabinler eklenerek yeni bir çehre kazandırıldı. Bölgenin sit alanı olmasından dolayı çok fazla bir eklenti yapılamadığını belirten yetkililer, yapılan yeni yerlerle kadın misafirlerin rahatça girebileceği yeni alanlar oluşturulmuştur.

OKUMALISIN  Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi Nerede - Nasıl Gidilir - Gondol - Eskişehir

                Akçakoca Kadınlar Plajı Giriş Ücreti               

Akçakoca Plajı’na Giriş Ücretsizdir.

              Akçakoca Kadınlar Plajına Nasıl Gidilir?            

Akçakoca ilçesinde, hacı Yusuf mahallesi sınırları içerisinde bulunan bu yer, konum olarak kolay bir yerdedir. Eğer Kadınlar plajı olarak bulamazsanız Ceneviz kalesinin hemen yanındadır, bu şekilde de arayabilirsiniz. Akçakoca ilçe merkezinden batı istikametinde devam ederken, kale yolu boyunca devam ediniz.  Ceneviz kalesi tabelalarını görünce sahile doğru sağa dönün, kadınlar plajı tabelasını göreceksiniz.

İlçe Merkezine olan uzaklığı 10 dakikadır.

Düzce Merkez ile Akçakoca arası 41 km,  yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

İstanbul’dan aracıyla gelecekler; İstanbul’dan Akçakoca yaklaşık 260 km, ortalama 3 saatte gelebilirsiniz. Sırasıyla, Gebze, Sapanca, Hendek, Cumayeri, Düzce istikametinden sonra Düzce iline dönmelisiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan aracıyla gelecekler, Ankara‘dan Akçakoca ise 275 km sürüyor. Eğer arabanız varsa yaklaşık 3 saatte Akçakoca’ya varılıyor. Ankara’dan sırasıyla Susuz çevre yolundan veya eski yoldan Gerede-Bolu yolunu takip ederek Bolu-Kaynaşlı-Düzce yolunda ilerleyiniz. Daha sonra Düzce-Akçakoca yolundan Tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Xanthos Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.