Akkaya Travertenleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Ziyaret Saati?

Akkaya Travertenleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti-Ziyaret Saati?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akkaya Travertenleri Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?  Bolu  Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

          Akkaya Travertenleri Hakkında;      

Akkaya Travertenleri, Bolu ili Mudurnu ilçesinde yer almaktadır. Bolu merkezin güneybatısında yer alıyor. Mudurnu’nun Çepni Köyünde bulunmaktadır. Travertenler Bolu kent merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alır. Akkaya Travertenleri 250 metre uzunluğunda Bolu‘nun doğal güzellikleri arasında yer almaktadır.

Akkaya Travertenleri, 20 derecenin üzerinde bir sıcaklıkla yer altından çıkan suyun etkisiyle oluşmaktadır. Yeraltından çıkan suyun içindeki karbon gazı uçuyor ve geride kireç bırakıyor. Bunun sonucunda Akkaya’daki travertenler oluşmuştur.

Bölgede travertenlerin üst kısmı mesire alanı olarak düzenlenmiştir. Bu alanda ahşap masalarda piknik yapabilirsiniz. Mangal yakmak isteyenlerin gerekli malzemeleri alıp gelmeleri gerekmektedir. Travertenlerin altından bir yol geçiyor ve yoldan sonra ormanlık alan başlıyor. Mesire alanı yüksek bir konumda bulunmaktadır. Bolu manzarasını ayaklar altına sermektedir. Travertenler yemyeşil doğası, içerisinde piknik yapmak ve dinlemek amaçlı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

OKUMALISIN  Ölüdeniz Mavi Mağara Nerede-Nasıl Gidilir?

Havuza girilebiliyor, ancak içerideki ayrı bir işletmeye sahip olduğundan buraya girmek ekstra ücret alınmaktadır. Büyük havuzda kadınlar için ayrılmış alan büyük bir panelle kapatılmış. Havuzun ilerisinde ayaklarınızı sodalı suya sokabileceğiniz küçük havuzlar bulunuyor. Ayrıca burada maden suyu bulunmaktadır. Akkaya’dan çıkan maden suyu şişelenerek ziyaretçilere sunulmaktadır.

  Bolu Akkaya Travertenleri Giriş Ücreti 2020

Giriş ücreti kişi başı 6 TL alınmaktadır.
Otomobil ile Giriş Ücreti : 20 TL

    Akkaya Travertenleri Ziyaret Saatleri    

Kış sezonunda saat 08:00-17:00 arasında yaz sezonunda ise saat 08:00-20:00 arasında açık konumdadır.

     Akkaya Travertenlerine Nasıl Gidilir?   

Akkaya Travertenleri, Bolu ili Mudurnu ilçesine bağlı Çepni Köyünde bulunur. Bolu kent merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Yaklaşık 20 dakikalık bir mesafededir. Çepni Köyü’nün yanından geçen yol üzerindeki tabeladan girdiğinizde travertenlerin girişine kadar gidebilirsiniz. Yol sonunda bir otopark alanı bulunuyor.

Bu bölgeye hususi aracınızla gelirseniz Bolu merkezinden Mudurnu ilçesine giden yol üzerinde yer almaktadır. Tabelalar vasıtasıyla çok rahat şekilde ulaşabilirsiniz. Burada otopark bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Kartaltepe Kent Ormanı Mesire Alanı Nerede – Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Göynük ve Mudurnu ilçelerine giden minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.