Akköy Gölemezli Çamur Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – DENİZLİ

Akköy Gölemezli Çamur Kaplıcaları Nerede – Nasıl Gidilir – DENİZLİ

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akköy Gölemezli Çamur Kaplıcaları  Nerede – Nasıl Gidilir – Kaplıca Şifaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

     Gölemezli Çamur Kaplıcaları Hakkında Bilgiler    

Denizli ilinin Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pamukkale ilçesine bağlı Gölemezli Beldesi, Çeşmebaşı ve Kavakbaşı Köyleri yerleşim alanları içerisinde bulunur. Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırlarına bitişik bir konumdadır. Denizli şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km mesafededir. Pamukkale ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafededir.

Bu bölgede 4 adet jeotermal kaynak mevcuttur. Bu kaynaklar özelliklerine bakıldığında farklı niteliklere sahiptir. Birisi çamur hamamı olarak kullanılır. Sıcaklıkları 35-60 derece arasındadır. Kaynak sularının bileşiminde karbondioksit, sülfat, sodyum ve kalsiyum bulunmaktadır. Ayrıca İlçede jeotermale dayalı seracılık yapılmaktadır.

Akköy Gölemezli Çamur Kaplıcaları, birçok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Buradaki su ve çamur Deri, Sedef, Mantar, Egzama, Hemoroit, Kireçlenme, Romatizma gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

            Gölemezli Çamur Kaplıcaları Nerede?                 

Çamur Kaplıcaları, Denizli ilinin Pamukkale ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Pamukkale ilçesine bağlı Gölemezli Beldesi, Çeşmebaşı ve Kavakbaşı Köyleri yerleşim alanları içerisinde bulunur. Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırlarına bitişik bir konumdadır. Denizli şehir merkezine yaklaşık olarak 25 km mesafededir. Pamukkale ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafededir.

         Gölemezli Çamur Kaplıcaları Nasıl Gidilir?         

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma ile rahat şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Denizli iline geldikten sonra otogardan kalkan Akköy Mahallesi ve diğer yakın mahallelere minibüs ile ulaşım sağlayabilirler.  Hususi araç ile gelmek isteyenler ise Pamukkale Yolu üzerinden tabelaları takip ederek rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.