Akkum Plajı – Büyük Akkum Nerede – Nasıl Gidilir?

Akkum Plajı – Büyük Akkum Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akkum Plajı – Büyük Akkum Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Akkum Plajı – Büyük Akkum

Akkum Plajı İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sığacık semti sınırlarındadır.

Akkum Plajı Seferihisar’ın en çok tercih edilen plajı olarak karşımıza çıkmaktadır. Plaj Büyük Akkum Plajı olarak da isimlendirilmektedir. Plaj ince kumlardan meydana gelmektedir. Deniz suları oldukça temiz ve berraktır. Akvaryum gibi bir görüntüsü vardır. Yüzerken balıkları izleme şansına sahipsiniz. Bu plaj mavi bayraklıdır. Denizi genellikle serindir.

Akkum Plajı’nda ücretli ve ücretsiz girilen yerleri vardır. Plajın bir bölümü işletmelere tahsis edilmiştir. Ücret tuvalet, duş, soyunma kabini gibi hizmetler için talep ediliyor. Market, kafe ve yeme-içme seçenekleri mevcuttur. Plaj aileler için elverişli konumdadır. Özellikle Hafta sonları yakın yerleşim yerlerinden gelen tatilcilerin yoğun olduğu bir plajdır. Yaz döneminde oldukça yoğundur. Eylül döneminde sakin bir yapıya sahiptir.

OKUMALISIN  Burgazada Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Su sporları için oldukça elverişlidir. Akkum Plajı’nın çevresinde dalış ve rüzgâr sörfü gibi aktivite merkezleri bulunmaktadır.

Akkum Plajı – Büyük Akkum Nerede ve Nasıl Gidilir?

Akkum Plajı İzmir ilinin Seferihisar ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta bulunmaktadır. Sığacık semti sınırlarındadır.

Akkum Plajı(Büyük Akkum)na toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Buraya ulaşmak için ilk önce Seferihisar ilçesine ulaşmanız gerekir. Toplu taşıma ile gelecek olanlar İzmir otogarına gelmelidirler.  İzmir otogardan Seferihisar dolmuşlarını kullanarak ya da Üçkuyulardan 985 numaralı otobüse binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Buradan da Sığacık dolmuşlarını kullanabilirsiniz. 640 numaralı otobüsle de Sığacık’a ulaşabilirsiniz. Buradan yürüme mesafesinde plaja ulaşabilirsiniz. Hususi aracınızla tabelaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.