Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp Nerede – Nasıl Gidilir?

Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Fethiye Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp

Muğla il merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunan bu alan, Aslında Oyuktepe Koyları olarak bilinen yerlerden bir tanesidir. Çam ağaçlarının altında Yeşil ve Mavinin buluştuğu Egenin güzel koylarındandır. Aksazlar Hem Koy Hem Plaj Hem de Kamp Alanı olarak kullanılmasından dolayı tercih edilen bir yerdir. Şimdi sizlere Plaj ve kamp hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp Hakkında;

Aksazlar Konum itibariyle Fethiye ilçe merkezine yakın olması sebebiyle günü birlik kamp yapmak için gelen misafirlerin uğrak yeri olarak bilinir. Özel bir işletme tarafından işletilen bu yer, Hem denize girebileceğiniz hem piknik yapabileceğiniz alanları içeriyor. Sahili kumludur, denizin giriş kısmına kadar kumlu denizden itibaren taşlık bir plajdır. Denizinin giriş kısmı biraz bulanık olsa da açıldığınız zaman egenin muhteşem berrak denizi ile karşılaşıyorsunuz.

OKUMALISIN  Van İnci Kefali Balık Göçü Festivali

Özel bir işletme olmasından dolayı giriş ücreti alınıyor, Giriş ücreti verdikten sonra içeride şezlong ve şemsiyeleri kullanabiliyorsunuz.

Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp Hakkında;

Günü birlik kampçıların uğrak yeri olan Aksazlar Kamping, Temel ihtiyaçlarınızın karşılandığı, Ortak kullanım alanlarındaki Buzdolabı, Çamaşır makinesi, Duşluklar, Tuvaletleriyle gün içerisinde temel ihtiyaçlarınız tamamını karşılayabileceğiniz bir kamp alanıdır. İçerisinde bulunan işletme tarafından girişte alınan ücret hem plaj kullanımı hem kamp ücretini içeriyor(Bu Konu hakkında sıkıntı yaşayanlar oluyor tesise girerken bu konuyu konuşarak giriniz)

Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp Alanı Giriş Ücreti:

Giriş ücreti (Kişi Başı): 25 Lira. (Otopark-Şezlong ve Şemsiye fiyata dâhil) kamp için gelenler 2 kişi 70 TL veriyor( Plaj giriş ücreti vermiyor)

Aksazlar Koyu – Plajı ve Kamp Alanına Nasıl Gidilir;

Fethiye-Ölüdeniz arasında bulunan bu koy, Fethiye İlçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor. Fethiye yarımadasında bulunan bu koya sahil kenarından aracınızla devam ederseniz ulaşabilirsiniz.

Fethiye İlçe merkezinden kalkan dolmuş veya limandan kalkan tekne turları ile sağlanmaktadır. Tekne Turlarının da yoğun ilgi gösterdiği bu alana Fethiye ilçesinde günübirlik turlar düzenlenmektedir.

OKUMALISIN  Yalıkavak Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.