Aktaş Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Aktaş Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aktaş Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir? Düzce’de Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Aktaş Şelalesi, Düzce ilinin Akçakoca sınırlarında Aktaş Köyünde bulunmaktadır. Düzce il merkezine 55 km, Akçakoca İlçesine 11 km uzaklıktadır. Bu doğa harikası yer İstanbul ve Ankar gibi büyük şehirlere yakın olduğundan dolayı yeşillikler içinde akan derelerin muhteşem görüntüsüyle ilgi görmektedir.

Aktaş Şelalesi, Doğal Bitki örtüsü, Şelalesi, Doğası, ile Düzce ilinin  görülmeye değer doğal güzelliklerindendir.  Aktaş Şelalesi, 50 m yüksekten düşen suyun sesi ve muhteşem doğasında Doğa yürüyüşleri yapabilir, Foto-safari Turuna çıkabilirsiniz. Bir kaç Piknik masasına rastlayabilirsiniz. Burada oturup dinlenebilir veya Evinizden getirdiğiniz yiyecekleri yiyebilirsiniz. Ortalama 700 metre yürüyüp Ahşap Köprüler ile şelaleye ulaşıyorsunuz.

Aktaş Şelalesi, Güzel bir yürüyüş alanını içerisinde barındırıyor. Akçakoca çevre yolu Göktepe köyü ayrımından başlayan parkur ortalama 10 km civarındadır. Aktaş vadisi olarak bilinen dere kenarından devam ederek şelalede son buluyor.

Aktaş Şelalesi Giriş Ücreti;

Otopark parası altında Girişte 10 TL ücret alınıyor.

OKUMALISIN  Kuşadası Pygela Plajı (Kuştur Plajı) Nerede-Nasıl Gidilir?

Aktaş Şelalesi’ne Nasıl Gidilir;

Aktaş Şelalesi, Düzce ilinin Akçakoca sınırlarında Aktaş Köyünde bulunmaktadır. Düzce il merkezine 55 km, Akçakoca İlçesine 11 km uzaklıktadır. Akcokoca ilçe merkezden yarim saat uzaklıktaki Aktaş Köyüne kadar asfalt yol güzel sonrasında 4 km’lik tek şeritli toprak yoldan gidebiliyorsunuz.

İstanbul’dan Gelecekler D-100 Karayolu yada TEM Otoyolunu kullanarak Gölyaka Turnikelerinden, Ankara’dan Gelecekler ise, D-100 Karayolu yada TEM Otoyolu Kaynaşlı Turnikelerinden çıkış yaparak Düzce-Akçakoca istikametini takip ederek Akçakoca’ya ulaşabilirler. Akçakoca’ya geldiğinizde Karasu-Şile yolundan devam ediniz, Buradan Tahirli-Hemşin-Aktaş köy yolu ayrımından döndüğünüzde Aktaş Şelalesi Tabelasını takip ederek kolayca ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.