Aktopraklık Arkeopark Açık Hava Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – BURSA

Aktopraklık Arkeopark Açık Hava Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – BURSA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Aktopraklık Arkeopark Açık Hava Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

     Aktopraklık Arkeopark Açık Hava Müzesi Nerede?   

Arkeopark,  Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı Akçalar mevkisinde bulunuyor. Açık hava müzesi olarak hizmet veren bu yerin tarihi çok geçmiş yıllara dayanmaktadır. Geçmişten günümüze kadar kültürel aşamaların tanıtıldığı bir yerdir.

Avrupa’nın En Büyük Tarih Öncesi Parkı

         Arkeopark Açık Hava Müzesi Hakkında Bilgiler         

Günümüzden yaklaşık 8 bin 500 yıl önceki döneme ait canlandırmalar yer almaktadır. Bu özelliği ile geçmiş ile bugün arasında bir köprü pozisyonundadır. Müzenin en dikkat çeken alanlarından biri Eskikızılelma köyünden sökülerek proje alanına yeniden inşa edilen yapılardan oluşturulan köy alanıdır. Köy alanı içinde; Köy kahvesi, Ahır, odunluk, su değirmeni, demirci atölyesinin geleneksel yaşam ve teknolojileri sergilenmektedir.

                  Arkeopark Açık Hava Müzesi Giriş Ücreti             

Giriş ÜCRETSİZDİR.

OKUMALISIN  Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi Nerede-Nasıl Gidilir?

                                Arkeopark Ziyaret Saati                                    

Açık Müze Alanını 09.30 – 17.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Aktopraklık Arkeopark Açık Hava Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Üniversite – Kestel arası hizmet veren 2 No’lu metro hattına binip Üniversite Durağında ininiz. Daha sonra 7/S nolu Akçalar otobüsüne binerek Akyapark durağında indikten sonra yürüme mesafesindedir.

Şahsi aracı ile gidecekler; Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile Kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.