Anasayfa / Doğal Güzellikler / Akvaryum – İncirlikoy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Akvaryum – İncirlikoy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akvaryum – İncirlikoy Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi  hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Akvaryum – İncirlikoy Plajı

Akvaryum (İncirlikoy) Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe merkezine 3 km uzaklıktadır.

Akvaryum (İncirlikoy) Plajı kumsalı 30 metre uzunluğa sahiptir. Karaburun Belediyesi tarafından işletilen plaj halk plajı olarak hizmet vermektedir.  Kum ve çakıldan meydana gelmektedir. Suları oldukça temiz ve berrak bir yapıya sahiptir. Akvaryum (İncirlikoy) Plajı mavi bayrağa sahip bulunuyor. Deniz gözlüğü getirmenizi tavsiye ederim. Böylece suyun 10-15 metre altında bulunan balıkları izleyebilme şansına sahip olacaksınız.

Belediye tarafından yaptırılan kafeterya, bölgeye gelen ziyaretçilere hizmet vermektedir. Hafta içi sadece yazlık sahiplerinin kullandığı plaj hafta sonu kalabalık oluyor. Hafta sonu gelenlerin erken gelmelerini tavsiye ederim. Duş, soyunma kabini, tuvalet gibi hizmetler verilmektedir.

Açık denize bakması nedeniyle çevrenin en temiz denizine sahip Karaburun balıkçılık ve dalış turizmi konusunda önemli potansiyeli bulunmaktadır.

Akvaryum – İncirlikoy Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Akvaryum (İncirlikoy) Plajı İzmir ilinin Karaburun ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe merkezine 3 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Bakırcılar Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir?

Akvaryum (İncirlikoy) Plajına toplu taşıma ya da hususi araç ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir şehir merkezi ile Karaburun ilçesi arasında yaklaşık 109 km’dir.  Hususi araç ile gelmek isteyenler İzmir’den Çeşme Otoyolu’na girmeleri gerekmektedir. Çeşme Otoyolu’ndan Karaburun ayrımına dönerek yaklaşık 55 km sonra ulaşım sağlıyorsunuz.

Otobüs ile Karaburun’a gitmek için İzmir merkezden kalkan Karaburun otobüslerini kullanarak 1,5 saatlik bir yolculuk ile Karaburun’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir