Akvaryum Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bozcaada – Çanakkale

Akvaryum Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Bozcaada – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Akvaryum Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Akvaryum Koyu, Çanakkale İlinin Bozcaada ilçesinde yer almaktadır. Bozcaada’nın en batı ucunda yer almaktadır. Bozcaada merkeze yaklaşık olarak 1 saatlik yürüme mesafesindedir.

                Akvaryum Koyu Hakkında Bilgiler                 

Akvaryum Koyu’nun berrak ve temiz suyunda çıplak gözle deniz dibini görmek mümkün. Koya gelirken şnorkel ve deniz gözlüklerinizi de getirirseniz suyun temizliğini çok daha net bir şekilde görme şansınız olabilir. Plajın ilk 30-40 metrelik kesimi yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için de tehlikesiz bir durumdadır. Zaten plajın her iki yanı burunlarla çevrili olduğundan koy açık deniz etkisini hissettirmiyor. Az yüzme bilenler ve çocuklu aileler rahatlıkla denize girebiliyor.

Akvaryum Koyu oldukça küçük ama bir o kadar yoğun bir plajdır. Yaz aylarında adaya gelen hemen herkes tarafından ziyaret edildiğinden oldukça kalabalıktır.

Dalış tutkunları ve dalışa merakı olanların mutlaka ziyaret etmesi gereken koylardan biri olan Akvaryum Koyu’nda herhangi bir tesis bulunmuyor. Bu nedenle koya giderken yanınızda yiyecek içecek bir şeyler alabileceğiniz gibi şemsiye, sandalye de bulundurmanızı tavsiye ederiz. Son yıllarda koyda yüzen bir deniz büfe de ziyaretçilere kısıtlı da olsa hizmet vermektedir.

Akvaryum Plajı’nın çevresindeki alan karavan ve çadırla konaklamaya da uygun. Yaz aylarında birçok tatilci çadır ve karavanlarıyla plajın çevresinde konaklıyor. Koyun çevresinde yapılaşma ve kirlilik olmaması nedeniyle balık tutmak isteyenler de keyif yapmak için koya geliyor.

                      Akvaryum Koyu Giriş Ücreti                        

Giriş ÜCRETSİZDİR.  

                           Akvaryum Koyu Nerede?                          

Akvaryum Koyu, Çanakkale İlinin Bozcaada ilçesinde yer almaktadır. Bozcaada’nın en batı ucunda yer almaktadır. Bozcaada merkeze yaklaşık olarak 7.5 km mesafededir.

                    Akvaryum Koyu’na Nasıl Gidilir?                

Bozcaada’ya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkezden yürüme mesafesi uzak olması sebebiyle araç ile gelmenizi tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.