Akvaryum Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Adalar / İstanbul

Akvaryum Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Adalar / İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Akvaryum Koyu Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücreti Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

              Akvaryum Koyu Hakkında Bilgiler            

Akvaryum Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde yer alır. Akvaryum Koyu kendisini büyük kaya taşlarının arkasına saklamış ve bu sayede doğallığını koruyan nadir yerler arasındadır. Çoğu kişi tarafından gizli cennet olarak anılmaktadır.

Deniz suları çok temiz ve berraktır. Plaj ve deniz zemini ince çakıl ve midye kabuklarından oluşmaktadır. Bu özelliği ile ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Taşlık olmasından dolayı deniz ayakkabılarınız getirmenizi tavsiye ederim.

Burası midyenin en lezzetli yapıldığı yerler arasındadır. Ancak midyeler gündüz taze toplanıp hazırlandığı için önceden arayıp sipariş vermeniz gerekmektedir.

             Akvaryum Koyu Plajı Giriş Ücreti                  

Akvaryum Koyu Plajı Giriş Ücreti 2022 Yılı

Hafta içi……….: 60 TL

Hafta sonu……: 70 TL

               Akvaryum Koyu Plajı Nerede?                  

Akvaryum Koyu Plajı, İstanbul ilinin Adalar ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Heybeliada sınırları içerisinde yer alır.

OKUMALISIN  Alanya Seyir Terası Nerede - Nasıl Gidilir

          Akvaryum Koyu Plajı Nasıl Gidilir?            

Heybeliada’ya gitmenin tek yolu denizyoludur. Özellikle yaz aylarında gün içinde binlerce kişinin ziyaret ettiği adalara İstanbul’un çeşitli iskelelerinden çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Heybeliada ada vapurlarının en işlek noktalarından birisidir. Heybeliada’ya İstanbul Deniz Otobüsü, Dentur, Turyol, Mavi Marmara, Prens Tur ve İstanbul Şehir Hatları ile ulaşabilirsiniz.

Akvaryum Koyu Plajına Eminönü’nden Gidecekler;

Eminönü’nden Heybeliada’ya gitmek isteyenler için iki ayrı seçenek vardır. Hem hafta içi hem de hafta sonu ulaşmak mümkündür.

İlk seçenek şehir hatlarında sefer yapan vapurlardır. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Gün içerisinde sık biçimde sefer düzenlemektedir. Eminönü-Adalar arası yaklaşık olarak 90 dakika sürmektedir.

İkinci seçenek ise Eminönü iskelesinden hareket eden Turyol firmasına ait olan vapurlardır. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Akvaryum Koyu Plajına Kadıköy’den Gidecekler;

Kadıköy-Heybeliada arasında iki şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir hatları vapurları ya da Turyol firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Turyol tekneleri sabah 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında karşılıklı sefer düzenlemektedir.

OKUMALISIN  Davraz Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir - 2021-2022 Yılı Fiyatları

Akvaryum Koyu Plajına Bostancı’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya ulaşımın en hızlı ve kolay güzergâh Bostancı iskelesidir. Bostancı iskelesinden ulaşım için birçok seçenek bulunmaktadır.

Şehir hatları vapurları ya da Mavi Marmara firmasını kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir hatları gece saat 12.00’ye kadar hizmet vermektedir. Mavi Marmara firmasına ait tekneler sabah 6.40’dan itibaren ortalama olarak bir saatte bir sefer yaparak bu hizmetini gece 00.15’e kadar sürdürmektedir.

Akvaryum Koyu Plajına Kartal’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Anadolu yakasından yakın güzergâh ise Kartal iskelesidir. Prens tur sabah 06.00 ile akşam 21,00 arasında çok sayıda karşılıklı sefer düzenlemektedir.

Akvaryum Koyu Plajına Bakırköy’den Gidecekler;

Heybeliada’ya uzak olan Bakırköy’den sefer düzenleyen tek firma Turyol’dur. Haftanın 7 günü sadece gidiş-dönüş tek sefer düzenlemektedir. Sabah gidiş akşam dönüş olarak düzenlenmiştir.

Akvaryum Koyu Plajına Avcılar’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Avcılar ilçesinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır.  Dentur Avrasya firmasının gün içinde sadece gidiş-dönüş olmak üzere, 09.15’te kalkan vapurun Heybeliada’dan kalkış saati ise 17,30 olarak belirlenmiştir.

Akvaryum Koyu Plajına Yalova’dan Gidecekler;

Heybeliada’ya Yalova ilinden sefer düzenleyen tek firma Dentur Avrasya’dır. Bu firmanın 10.30-18.10 şeklinde düzenlemiş olduğu tek bir seferle Heybeliada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.