Akyaka’da Kamp Yapılacak Yerler – MUĞLA

Akyaka’da Kamp Yapılacak Yerler – MUĞLA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akyaka’da Kamp Yapılacak Yerler – Kamp Alanlarında Neler Var? Neler Yapılır? Denize Ne Kadar Uzak? Bu konular hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

        Akyaka – Akbük Çevresindeki Kamp Alanları      

                    Akyaka Hakkında Kısa Bilgi                       

Akyaka, Muğla ilinin Ula ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Ula ilçesine 18 km, Marmaris’e 30 kilometre uzaklıkta yer alan belde, Gökova Körfezi’nin doğusunda bulunmaktadır. Bakir Doğası, akvaryum misali denizi ile muhteşem bir yerdir.

Akyaka Beldesi antik çağlardan günümüze kadar her dönemde bir yerleşim yeri olmuş, buna rağmen bakir doğasıyla gözlerden uzak küçük bir balıkçı köyü olarak kalmıştır. Sizlere bu yazımızda Muğla ilinin Akyaka Beldesinde bulunan Akbük KoyuÇınar Koyu ve Yakınlarındaki Kamp Alanları Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

             Akyaka’da Kamp Yapılacak Yerler                   

                  Akyaka Orman Kamp Alanı                          

Akyaka Orman Kampı, Muğla il merkezine yalnızca 5 dakika uzaklıkta bulunan Orman içerisine gizlenmiş gizli bir dinlenme yeridir. Akyaka Beldesine En Yakın Kamp Alanıdır. Orman içine kurulmuş, bu kamp alanı özellikle çam ağaçlarının altında serin bir ortamda sizlere kamp yapma imkânı sağlıyor. Ailenizle sevdiklerinizle rahat bir şekilde kamp yapabileceğiniz olan bu yerde sizlerin kamp alanında size lazım olacak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek her imkân bulunuyor. Deniz seviyesinden biraz yüksek olması aynı zamanda bizlere seyir imkânı sağlıyor. Denize Girilecek Yer olarak Çınar KoyuAkyaka Plajı tercih edilebilir.

                  Akbük Azmakbaşı Kamp Alanı                        

Akyaka beldesine 18 km uzaklıkta bulunan Orman içerisine gizlenmiş sessiz sakin bir kamp alanıdır. Özellikle Akbük Koyunun muhteşem Berrak Denizi ile görülmesi gereken bir yerdir. Akbük Koyu çevresinde bulunan kamp alanları arasında donanım ve kalma tercihlere bakımından ilgi gören bir kamp alanıdır. Kamp alanı içerisinde Bungalov evler, Glampıng Çadır, Karavan ve Çadır imkânları bulunmaktadır.

                        Akbük Diem Kamp Alanı                              

Akyaka beldesine 18 km uzaklıkta bulunan Orman içerisine gizlenmiş sessiz sakin bir kamp alanıdır. Özellikle Akbük Koyunun muhteşem Berrak Denizi ile görülmesi gereken bir yerdir. İster mendi çadırınızı götürebilir isterseniz de kamp alanından çadır kiralayabiliyorsunuz.

                       Karya Beach Camping                                    

Çınar Koyu ile Akbük Koyu arasında kalan kısımda bulunan Karya Beach sessiz sakin ortamıyla sizleri bekliyor. Tesis içerisinde Elektrik bulunuyor, uzatma kablo ile alabilirsiniz, Ayrıca Buzdolabı bulunuyor. Masa, Sandalye, şemsiye-şezlong bulabilirsiniz.

Akyaka Kamp Alanları

Akyaka’da Nerede Kamp Yapılır

Muğla akyaka kamp Alanları

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.