Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / Doğal Güzellikler / Akyaka Orman Kampı Nerede – Nasıl Gidilir?

Akyaka Orman Kampı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akyaka Orman Kampı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Akyaka Orman Kampı Hakkında;

Akyaka Orman Kampı, Muğla il merkezine yalnızca 5 dakika uzaklıkta bulunan Orman içerisine gizlenmiş gizli bir dinlenme yeridir. Ailenizle sevdiklerinizle rahat bir şekilde kamp yapabileceğiniz olan bu yerde sizlerin kamp alanında size lazım olacak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek her imkân bulunuyor. Deniz seviyesinden biraz yüksek olması aynı zamanda bizlere seyir imkânı sağlıyor.300 tane çadır alanı ve 70 kamp alanı bulunan bu kamp hakkında merak edilen sorular;

Akyaka Orman Kampı Hakkında Merak Edilen Sorulur;

-Muğla Merkeze Uzak mı?

Hayır, yakın sadece 10-15 dakika uzaklıkta,

-Yakınında Denize girile bilenecek plaj-sahil var mı?

Akyaka Sahiline 150 metre uzaklıktadır, ayrıca Akyaka Azmak nehir ide çok yakındır.

-Elektrik var mı?

Evet var, Uzatma kabloları ile çadıra alabiliyorsunuz.

-Duş İmkânı var mı?

Evet, duşluklar var.

-Çamaşır-Bulaşık yıkama alanı var mı?

Evet var. Ortak kullanım alanı olarak bulunuyor.

OKUMALISIN  Datça Kargı Koyu Nerede-Nasıl Gidilir?

-Buzdolabı var mı?

Evet var, Ücret karşılığında kiralanıyor. Ayrıca, Masa, Sandalye kiralama ücreti bulunuyor.

-Tuvalet Bulunuyor.

-Çocuklar için ayrıca oyun alanları bulunuyor.

Not: Kamp alanında numaralandırma sistemleri bulunuyor. Görevliler gelip size bir kart veriyor, bu kart kaçak çadır kurmayı önlemek adınadır. Bu kartla giriş çıkış yapabilirsiniz)

Akyaka Orman Kampı Giriş Ücreti;

Kampa giriş ücreti olarak, Kişi Başı 40 TL alınıyor(2019 yılı olarak)

Akyaka Orman Kampı’na Nasıl Gidilir;

Muğla il merkezine çok yakın olan bu kamp alanına gelmek için,

Muğla otogardan her yarım saatte bir buraya otobüs kalkmaktadır. Muğla Üniversitesi’nin Yurtlarının olduğu yerin karşısından kalkan minibüslerle gidebilirsiniz.

Aracınız ile Gidiyorsanız, Muğla merkezden Marmaris yönüne doğru hareket etmelisiniz, Yoldan devam ederken tabelalardan Akyaka’yı gördüğünüzde sağa dönerek gidebilirsiniz. Direkt olarak tam Azmak Nehri tabelasını geçtikten sonra 200 metre ileridedir. Tabelalar yardımıyla rahatça bulabilirsiniz. Akyaka Plajı da hemen yakınındadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Amasya Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Amasya Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Amasya Gezilecek Yerler hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir