Anasayfa / Ege Bölgesi / Akyaka Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Akyaka Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akyaka Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – Muğla Ula Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Akyaka Plajı Nerede;

Akyaka, Muğla ilinin Gökova Körfezi kıyısında kalan çam ormanlarıyla kaplı tepeler ile deniz arasında çok güzel bir koyda yer alan muhteşem bir yerdir. Eski bir balıkçı kasabası olan Akyaka, zamanla artan ilgiden dolayı bir turizm beldesi haline gelmiştir. Başta Azmak Nehri, Azmak Plajı ve Azmak Orman Kamp alanlarıyla her geçen gün ilgi daha da artmaktadır. Şimdi sizlere Azmak Plajı Hakkında Bilgiler vermeye çalışacağız.

Akyaka Plajı Hakkında;

Akyaka, mavi bayraklı plajı, akvaryum gibi berrak sularıyla, tekne turları ve dere kenarı restoranları, doğa yürüyüşü parkurları, orman kampları, su sporları ve yanı başındaki kitesurf su sporları ile yerle ve yabancı turist akınına uğramaktadır.

Akyaka Plajı, çok güzel bir plajı bulunuyor. Tam çocuklu aileler için bir plajdır. Neden derseniz, 50 metre ilerleseniz denizin su seviyesi belinizi geçmiyor, çocuklarının bırakın suya oynasınlar. Bu kısımları biraz bulanık olsa da ilerledikçe sizleri berrak bir deniz bekliyor. Hatta biraz açıldığınız zaman balıklarla karşılaşabiliyorsunuz.

OKUMALISIN  Bursa Ayvaini Mağarası Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati?

Akyaka Plajında Soyunma kabinleri mevcut WC paralı duş alma yeri de bulunuyor. Şezlong-Şemsiye ücretli. Plajın hemen yakınında Kafe ve restoranlar var, manzara eşliğinde oturup dinlenilebilir. Restoran sahiplerinin attıkları masa sandalyelere oturup deniz manzarasının tadını çok güzel çıkartıyorsunuz. Akyaka plajının sağ tarafına doğru yürüyüp orman kampına çıkan alanın sahilinde denize girebileceğiniz alanda bulunuyor. İsterseniz orada da girebilirsiniz. Azmak Nehri ve Tekne Turları Hakkında Bilgi Almak İsterseniz, Daha önce yazmış olduğumuz Makalemizi okuyabilirsiniz. Akyaka Azmak Nehri Nerede – Nasıl Gidilir?

Akyaka Plajına Giriş Ücretsizdir. Plaj içerisinde bulunan işletmeden Şemsiye-Şezlong kiralayabilirsiniz.

Aracınızla geldiyseniz hemen yakınında ücretli otopark bulunuyor.

Akyaka Plajı’na Nasıl Gidilir;

Akyaka Plajı, Ula ilçesine 18 km, Marmaris’e 30 kilometre uzaklıktadır.

Muğla otogardan her yarım saatte bir buraya otobüs kalkmaktadır. Direkt olarak tam Azmak Nehrine yakın bir konuma gidiyorsunuz. Akyaka Plajı da hemen yakınındadır. Muğla Üniversitesi’nin Yurtlarının olduğu yerin karşısından kalkan minibüslerle gidebilirsiniz.

Aracınız ile gidiyorsanız Muğla merkezden Marmaris yönüne doğru hareket etmelisiniz, Yoldan devam ederken tabelalardan Akyaka’yı gördüğünüzde sağa dönerek gidebilirsiniz. Akyaka Plajı tabelasından devam etmeniz yeterlidir.

OKUMALISIN  Tarsus Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir