Anasayfa / Doğal Güzellikler / Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı, Rize ilinin Hemşin İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Hemşin ilçesine 2 km uzaklıktadır. 2014 yılında Tabiat Parkı ilan edilen bu yer 50 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Tabiat Parkı olmasından dolayı zengin flora, faunası bulunmaktadır.

Tabiat Parkı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, XII. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Rize Şube Müdürlüğü’nün kontrolü altındadır. Tabiat Parkı içerisinde, Doğa yürüyüş Alanları, bisiklete binme Alanları, foto safari, piknik, spor vb. aktiviteler için son derece uygun alanlar içermektedir. Ayrıca 800 metrelik yürüyüş yolunun sonunda bir de Şelale bulunmaktadır.

Akyamaç Şelalesi Hakkında Bilgiler;

Tabiat Parkı içerisinde bulunan Şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten akan doğal bir şelaledir. Yürüme yolundan ahşap patika yoldan gittiğinizde karşınıza çıkmaktadır. Muhteşem bir görüntüsü olan bu şelaleyi izlemek için Ahşaptan Seyir Terası yapılmıştır. Bu alanda bankta bulunuyor. Oturup keyifli ve huzurlu bir şekilde izleyebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz yanınıza Termos ile çay-Kahve bir şeyler getirmenizdir. Tabiat Parkı içerisinde herhangi bir kafe ve restoran bulunmuyor.

OKUMALISIN  Yılan Kalesi Nerede-Nasıl Gidilir?

Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı Giriş Ücreti;

Tabiat Parkı ve Şelalesine Giriş Ücretsizdir.

Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir;

Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı, Rize ilinin Hemşin İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Hemşin ilçesine 2 km uzaklıktadır. Bu şelaleye gelmek için, şahsi aracınızla Hemşin ilçesine gelmeniz yeterli olacaktır. Toplu taşıma ile gidecekler; Rize il merkezinden kalkan ve İlçelere giden minibüslere binerek Hemşin ilçesine geldikten sonra ilçe merkezinden 2 km uzaklıkta bulunuyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir