Alaçam Şelalesi ve Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir-Bursa Gezilecek Yerler?

Alaçam Şelalesi ve Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir-Bursa Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Alaçam Şelalesi ve Kanyonu Nerede – Nasıl Gidilir? Bursa Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

                       Alaçam Şelalesi ve Kanyonu                           

Alaçam Şelalesi ve KanyonuBursa ilinin Kestel ilçesinde yer almaktadır. Uludağ’ın güney yamacında ve şehir merkezine yaklaşık olarak 13 kilometre mesafede yer alır. Alaçam şelalesi yaklaşık olarak 10 metre yükseklikten düşerek meydana gelmiştir. Alaçam şelalesi Uludağ’dan inen suların aktığı Deliçay üzerinde yer almaktadır. Kanyonun coğrafi yapısı dağ yürüyüşü yapmak için oldukça elverişlidir. Patika yolları, yeşilliği, kanyonu ve şelalesi ile doğaseverler tarafından yoğun talep gören bir yerdir.

Alaçam Köyü mevkiinin bitki örtüsü, Uludağ’ın 1800 metre yükseltiye kadar uzanmaktadır. Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün sürekli düzenledikleri dağ yürüyüşü etkinlikleri yapmaktadır. İsteyenler bu şekilde etkinliğe katılarak doğanın güzelliklerinin tadına varabilir. Alaçam, Uludağ Oteller Bölgesine alternatif olarak düşünülen bir kış sporları merkezi için seçilen bir bölgedir.

OKUMALISIN  Softaboğan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yoğun şekilde ziyaret edilmektedir. Alaçam köyünde bulunan piknik alanını da tercih edebilirsiniz. Bu piknik alanları özellikle çocuklu aileler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Eğer piknik malzemeleri almadan bu bölgeye ziyarete geldiyseniz, bölgede bulunan restoranlardan faydalanabilirsiniz. Burada hem balıkçı restoranları hem de farklı içerikli restoranlar vardır. Özellikle bu güzel ortamda sabah kahvaltısı yapmanızı da tavsiye ederim. Ayrıca burası fotoğraf çekmek için çok özel bir yer. Bu sebeple kesinlikle fotoğraf makinelerinizi getirmenizi tavsiye ederim.

         Alaçam Şelalesi ve Kanyonu’na Nasıl Gidilir?      

Alaçam Şelalesi ve Kanyonu Bursa ilinin Kestel ilçesinde yer almaktadır. Uludağ’ın güney yamacında ve şehir merkezine yaklaşık olarak 13 kilometre mesafede yer alır.

Alaçam Şelalesi ve kanyonuna Hususi aracınızla ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bursa – Ankara karayolu üzerinden Kestel ilçesine ulaştıktan sonra ilçe girişinden çimento fabrikasına doğru yol almanız gerekmektedir. Sağa dönen bu yolda yaklaşık olarak 10 kilometre gittikten sonra Alaçam yol ayrımından saptıktan sonra 7 kilometre sonra ulaşabilirsiniz.

OKUMALISIN  Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.