Aladağ Küp Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Aladağ Küp Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Aladağ Küp Şelaleleri Nerede – Nasıl Gidilir?  Adana Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Aladağ Küp Şelaleleri

Aladağ Küp Şelaleleri Adana ilinin Aladağ ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Aladağ ilçesine bağlı Küp Köyünde bulunur. Şelale, Aladağ ilçe merkezine yaklaşık olarak 37 km uzaklıkta yer almaktadır. Özellikle şehir hayatından sıkılmış kafa dinleyecek kişiler için çok muazzam bir yer. 10 adet şelaleden oluşmaktadır. Şelaleler topluluğu diyebiliriz. Yemyeşil ormanları, serin suları ve yaban hayatı ile kesinlikle gezilmesi gereken bir yer.

Özellikle belediyenin son yıllarda yaptığı çalışmalar ile bu bölge daha cezbedici bir hal almıştır. Yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafında ziyaret edilmektedir. Şelalelerin bulunduğu bölgede yürüyüş yollar, yüzmek için küçük göletler ve piknik yapmak amacıyla harika alanlar yer almaktadır.

Doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenlerin yakınlarında kamp yapabileceği şelaleler, yazın çok sıcak geçtiği Adana’da yaşayanların serin havasıyla tercih ettiği yerler arasında geliyor. Şelaleye kolay inilebilsin diye merdivenler bulunmaktadır. Yine de ayakkabı seçiminizi iyi yapmanızı tavsiye ederim. Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Birde benim tavsiyem yiyeceğinizi yanınızda götürün.

OKUMALISIN  Ankara’nın En iyi 10 Kahvaltı Mekanı 2021 - Ankara Kahvaltı Mekanları

Aladağ Küp Şelaleleri Nerede?

Aladağ Küp Şelaleleri Adana ilinin Aladağ ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Aladağ ilçesine bağlı Küp Köyünde bulunur. Şelale, Aladağ ilçe merkezine yaklaşık olarak 37 km uzaklıkta yer almaktadır.

Aladağ Küp Şelaleleri Nasıl Gidilir?

Buraya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana’nın ulaşmak için aracınızla Kozan ilçesine varmadan sola dönüp burada Mansurlu yönüne devam edip ardından tabelalar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.