Alangüllü Uzgur Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Alangüllü Uzgur Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Alangüllü Uzgur Kaplıcası Nerede – Nasıl Gidilir? Aydın’da Bulunan Kaplıca ve İçmeler Hakkında bilgiler vereceğiz.

  Alangüllü (Elengüllü) Uzgur Kaplıcası Hakkında   

Alangüllü Uzgur Kaplıcası, Aydın İlinin Germencik İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Germencik ilçesine bağlı Bozköy sınırları içerisindedir. Germencik ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafededir. Aydın il merkezine yaklaşık 34 km mesafede bulunmaktadır.

Alangüllü (Elengüllü) Uzgur kaplıca alanı Büyük Menderes Havzası içerisinde Aydın Dağlarının uzantısı olan Gümüş dağı eteklerinde ormanlık bir alan içerisinde yer almaktadır.

Termal Su sıcaklığı 65-78 ºC arasındadır. Sodyum klorürlü- Bikarbonatlı karışık nitelikte termomineralli sudur. Birçok hastalığın şifası olmaktadır.

Alangüllü (Elengüllü) Uzgur Kaplıcası Termal Suyunun Tedavi Ettiği Bazı Hastalıklar

– Romatizmal Hastalıklar

– Kireçlenme

– Bel ve Boyun Fıtığı

– Cilt Hastalıkları

– Mide ve Bağırsak Hastalıkları

– Ortopedik Kırık Tedavileri

– Selülit Tedavisi

– Böbrek Taşlarının Tedavisi

– İdrar Yolları ve buna bağlı hastalıklar

Telefon Numarası :0 (256) 576 11 76

OKUMALISIN  Denizli Kayak Merkezi Nerede - Nasıl Gidilir?

    Alangüllü (Elengüllü) Uzgur Kaplıcası Nerede?   

Alangüllü (Elengüllü) Uzgur Kaplıcası, Aydın İlinin Germencik İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Germencik ilçesine bağlı Bozköy sınırları içerisindedir. Germencik ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafededir. Aydın il merkezine yaklaşık 34 km mesafede bulunmaktadır.

Alangüllü (Elengüllü) Uzgur Kaplıcası’na Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelmek isteyenler için Germencik’ ten kaplıca alanına her saat ücretsiz servis düzenlenmektedir.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Germencik merkezden Köprülü Mehmet Paşa Sk. Üzerinden tabelalar yardımıyla rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler. Kaplıca alanına Aydın-İzmir otoyolunun Germencik çıkışından 10 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Alangüllü (Elengüllü) Uzgur Kaplıcası Bazı illere Uzaklıkları;

  • İzmir- 103 km
  • Efes (Selçuk) – 38,7 km
  • Didim – 85,6 km
  • Kuşadası – 43,6 km
  • Pamukkale – 159 km
  • Aphrodisias – 129 km
  • Bodrum – 167 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.