Alanya Kleopatra Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Alanya Kleopatra Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Alanya Kleopatra Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                Alanya Kleopatra Plajı Hakkında;                   

Kleopatra Plajı, Antalya İli Alanya İlçesinin tarihi Yarım adasının Batısında bulunmaktadır. Klelopatra Plajı, 2 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Kleopatra plajının adını M.Ö.69 -M.Ö.30 yılları arasında yaşamış Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra’dan aldığı bilinmektedir. Efsaneye göre Roma generali Antony, Alanya ve çevresini Mısır kraliçesi Kleopatra’ya hediye ettiğinde, Kleopatra her gün kale yamacında banyo yapmak için bu plaja iner ve burada yüzermiş. Efsaneye göre Kleopatra’nın yüzmek istediğinde kullandığı ve kaleden direk olarak plaja giden bir tüneli varmış.  Kraliçe Kleopatra Akdenizde çıktığı her sefer sırasında Alanya’ya uğramış ve bu plajda denize girermiş.

Mavi Bayraklı Damlataş ve Kleopatra Plajları Alanya’ya girişte tarihi yarımadanın, Alanya Kalesinin batı tarafında yan yana yer alır. Damlataş Plajı Damlataş Mağarasının önünde yer alan kıyıdır. Kleopatra Koyunun en önemli özelliği suyunun berrak olmasıdır. Bunun dışında geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi ile 8- 10 metreye kadar sığ olması da en başlıca özelliklerindendir. Deniz gözlüğü ile yüzüldüğünde balıkları ve deniz dibinin doğal güzelliklerini çok rahat seyretmek mümkündür. Sahili ise oldukça temizdir, ince kumu insanı etkisi altına almaktadır. Bu sebeple her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist Alanya’nın Kleopatra plajına akın etmektedir.

        Alanya Kleopatra Plajı Giriş Ücreti 2023             

Plaj çevresinde konaklama içinde tercih edebileceğiniz birçok tesis hizmet vermektedir. Kleopatra Plajı halka açık bir sahil olduğundan dolayı plaja girişlerde herhangi bir ücret alınmamaktadır. Plajda gün boyunca faydalanabileceğiniz özel işletmeler tarafından kiralanan güneş şemsiyesi ve şezlonglar yer alıyor.  Kiralama ücretleri 150 TL ile 250 TL arasindadir Ücretler oldukça makuldür.  (isterseniz kendi Şemsiyenizi getirip uygun bir alana kurup bu güzel plajın keyfini çıkartabilirsiniz.) Ayrıca sahil boyunca her 50 metrede bir büfeler sıralanmıştır. Bu büfelerde fastfood tarzında yiyeceklerle içecekler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra kıyı boyunca ekstra ücrete tabi tekne turu, paraşüt, jet ski, deniz bisikleti gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Adrenalin severlerin özellikle paraşüt etkinliğine katılmasını tavsiye ederim.

                    Kleopatra Plajı’na Nasıl Gidilir?                   

Kleopatra Plajı, Antalya ilinin Alanya ilçesinde yer almaktadır. Hava yolu, otobüs, taksi veya hususi aracınızla rahatlıkla gidebilirsiniz.  Hava yolu ile Antalya hava limanına geliyorsunuz. Hava limanı ile Alanya merkez arası 120 km’dir. Antalya hava limanından otobüs, taksi veya bazı uçak firmalarının servisleri ile plaja ulaşabilirsiniz.

 

Kleopatra Plajı Konumuna En Yakın Duraklar

  • Alaaddin Beach durağı 31 m. uzaklıkta
  • Türkmenbaşı Cd. durağı 180 m. uzaklıkta
  • Hasan Şenli Saray Camii durağı 257 m. uzaklıkta
  • Taç Market durağı 270 m. uzaklıkta
  • 1, 101, 202-B numaralı Otobüs hatları Kleopatra Plajı yakınından geçmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.