Alanya Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Alanya Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Alanya Seyir Terası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Cafe – Restoran? hakkında bilgiler vereceğiz.

Seyir Terası Hakkında;

Antalya’nın Alanya ilçesinde yer almaktadır. Seyir Terası Alanya Belediyesi tarafından inşa edilmiştir. Seyir terası park alanı denizden 650 metre yükseklikte yer almaktadır. Seyir Terası Alanya ilçesini çok geniş açıdan kuşbakışı seyredebileceğiniz güzel bir park, piknik ve dinlenme alanıdır. Seyir terasları bölgesinde oturma alanları, piknik masaları, büfe ve çay bahçeleri bulunmaktadır. Özelikle buraya sabah gelip kahvaltı yapmanızı tavsiye ederim.

 

Bu bölgede sabah kahvaltısı gelenler tarafından oldukça fazla rağbet görmektedir. Fakat terasa akşam vakti çıkmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü gündüz güneşin etkisiyle çatılarda bulunan güneş panelleri parlıyor. Hem rahat bir seyir olmuyor hem de fotoğraflar güzel çıkmıyor.

Seyir Terası Nerede Nasıl Gidilir?

Seyir Terasına hususi aracınızla veya şehir içi otobüsleri ile ulaşabilmeniz mümkündür. Antalya’nın Alanya ilçesinde şehir merkezinde yer almaktadır. Ulaşımı asfalt yolla rahat ve kolaydır. Alanya’nın içinde Keykubat Bulvarı (Antalya-Mersin Karayolu) üzerinde yol tarifi amaçlı tabelalar bulunmaktadır. Tabelaları takip ederek rahat şekilde ulaşabilirsiniz.

 Seyir Terasına En Yakın Duraklar

  • Teras Üstü 377 m.
  • Teras Büfe Önü 1069 m.
  • 7 ve 8 nolu Otobüs hatları Alanya Belediyesi Seyir Terası yakınından geçmektedir.
OKUMALISIN  Sorgun Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.