Anasayfa / Doğu Anadolu Bölgesi / Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? Erzincan Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi, Erzincan İlinin Kemaliye ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Müze, Ülkemizin ilk doğa tarih müzesi olma özelliği taşımaktadır. Müzede, Başta Erzincan olmak üzere, Ülkemizin çeşitli yerlerinden yaklaşık 5 bin çeşit materyal sergilenmektedir.

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi, Erzincan Üniversitesi Hacı Ali Akın Turizm ve Otelcilik Yüksek okulu Kemaliye kampüsü bünyesinde kurulmuştur. TÜBİTAK tarafından desteklenen bu müzeyi Başta Prof. Dr. Ali Demirsoy ve ona yardımcı olan Doç. Dr. Aydın Akbulut ile Uzman Yusuf Durmuş tarafından hazırlanmıştır.

Doğa Tarihi Müzesinde,  Gastropad, Bivalvia ve Echinodermata gruplarına ait fosil örnekleri sergilenmektedir. Fillere ait iskeletler bu bölümde büyük ilgi görüyor. Ayrıca, Kayaç, taş, Kristal, toprak ve her türlü jeolojik materyal dolap içerisinde raflarda sergileniyor.

Müzede ayrıca, Bitki ve hayvanların mikroskop altında görüntülerinin olduğu bölüm bulunuyor. Bu bölümde,i yılanların,  kurbağaların, balıkların konduğu kavanozların içerisinde konserve edilmiş materyal ve aynı zamanda taş materyaller, katı materyallerin ve fosillerin bulunduğu materyaller bulunmaktadır. Bir başka bölüm olarak, Soyu tehdit altında olan ayı, kurt, vaşak, sansar, dağ keçisi, porsuk, sincap, yedi uyur, fındık faresi, yer sincabı, çok sayıda küçük memeli ve kemirici türlerini görebileceğiniz bulunuyor.

OKUMALISIN  İshakpaşa Sarayı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi Giriş Ücreti;

Doğa Tarihi Müzesine Giriş Ücretsizdir.

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi Ziyaret Saatleri;

Doğa Tarihi Müzesini,  08.30 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi iletişim Bilgileri;

Adres: Yaka-Kemaliye-Erzincan

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi; Erzincan İlinin Kemaliye ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Bu Müzeye gitmek için, Tek yapmanız gereken Erzincan iline gelmeniz olacaktır. Erzincan il merkezinden Kemaliye ilçesine kalkan toplu taşıma araçları ile rahatça ulaşabilirsiniz. Navigasyon ile gitmek isteyenler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir–Giriş Ücreti/Ziyaret Saati

evgili Seyyahlar bu yazımızda Panorama Konya Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir